Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sdílení windows 7 a XP

Zdravím... potřebuji abych viděl na prvním počítači (Windows XP SP3) nějaké složky z druhého počítace (W7 Ultimate 64bit) na druhém sem nastavil pracovní skupinu... a označil složky které se mají sdílet.. a na prvním pc jsem přejmenoval pracovní skupinu stejnou jak na druhém pc .. teď když dám na prvním pc (XP) počítače ve skupině .. tak druhý pc vidím.. ale nemůžu se do něj dostat kvůli heslu a uživatelskému jménu..toto heslo(asi si myslím že je to ono) se mi ukáže na W7 někde v nastavení jako heslo pro přístup na sdílene složky tohot počítače.. ale problém je že nevím jaké zadat uživatelské jméno.. nebo nešlo by to nějak bez hesla ? ... ppř. poraďte prosím co dělám špatně ?

zjednodušené sdílení - a klikat a klikat a jsi tam.
pokud chceš trochu zabezpečení nebo normální soukromí i v domácí síti, musí být ověření přes přihlášení existujícím účtem s heslem:

net use x: \\pc\adresář /user:uživatel_cílového_pc heslo /persistent:no

net help use

nakonec ještě záleží, jaká práva mají přihlašující se uživatelé (everyone, authenticated users, vyjmenovaní uživatelé) k cílové složce.

Mě pomohlo na Win XP přidat uživatele everyone, jak někdo radil na PC-Help:

Klikni na složku/disk který chceš sdílet pravým a dej vlastnosti. Tam dej záložku zabezpečení,
tam dej Upravit a následně Přidat. Do toho pole napiš "everyone" bez uvozovek. Pak dej kontrola názvu a vše potvrď.

Poté už Win 7 v pohodě vidí do složek XP.
Velké díky tomuto Mudrci.

Nebruč tolik, Brtníku, lidi se potom bojí...
Samozřejmě, že nesmí být tak blbý, aby do sdíleného adresáře s přístupem Everyone (ne everyone, jak zatvrzele píšete) dával citlivá data. Dát tam pouze data pro přenos a honem s nimi pryč. Případný útočník, i kdyby se na hlavu stavěl a Velkého Billa vzýval, toho pak v prázdném adresáři moc nenadělá. (samozřejmě, kdyby nasdílel např. adresář Windows, tak to by můj, původně smířlivý tón, nabral na ostrosti)