Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Olympus FE100 je to dobrá volba?

Je dobrá volba foťák Olympus FE100, nebo je nějaký jiný za cenu do 3800 Kč lepší? Viděl jsem nějaké fotky z něho třeba ukázka zde:
solaris18.JPG
solaris.JPG
A připadají mi až překvapivě dost kvalitní (za tu cenu). Jeden kolega má nějaký foťák starý 2 roky za tehdejších 18 tisíc (Olympus C 750) a jeho fotky mi nepřipadají nějak extrémně kvalitnější než z toho Olympusu..
Vzít ten Olympus FE100 nebo je za stejnou cenu něco lepšího?
Je to spíš jen na takové běžné focení.

Tak nakonec ten Olympus FE100. Sice má malý optický zoom, pouze 2,3x ale co jsem se díval, tak málokterý foťák v této cenové kategorii má zoom vyšší než 3x. Myslím by 2,3x zoom na běžné focení mohlo být dostatečné.
Nevýhodu vidím v typu paměťových karet, které jsou poněkud dražší, než karty do jiných přístrojů, ale to je jednorázová investice, takže se to dá nějak překousnout.