Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Olympus FE100 je to dobrá volba?

Je dobrá volba foťák Olympus FE100, nebo je nějaký jiný za cenu do 3800 Kč lepší? Viděl jsem nějaké fotky z něho třeba ukázka zde:
solaris18.JPG
solaris.JPG
A připadají mi až překvapivě dost kvalitní (za tu cenu). Jeden kolega má nějaký foťák starý 2 roky za tehdejších 18 tisíc (Olympus C 750) a jeho fotky mi nepřipadají nějak extrémně kvalitnější než z toho Olympusu..
Vzít ten Olympus FE100 nebo je za stejnou cenu něco lepšího?
Je to spíš jen na takové běžné focení.

Tak vezmi rovnou tenhle:
http://www.digitalni-foto-shop.cz/product.php?produ ctid=75&cat=10&page=1

Sedmičková řada má objektivy s lepší světelností a hlavně s pořádným optickým zoomem.
Taky proto před dvěma lety stály těch 18k. Olympus Camedia C-770 Ultra Zoom pořídíš za 7k, a bude podstatně lepší, než ten co uvádíš.
Ale na běžné focení určitě Olympus FE100 stačí. Jen by mi tam chyběl ten zoom. (2.8 není zoom :-) )

Svatá pravda! Zoom 2,3x bych ani zoomem nenazýval, ve skutečnosti nic nepřiblíží. A 3x nikoho nevytrhne. Mám 10x a plně ho jako Zarniwúp využívám. Mimochodem ekvivalent 3x na foťáku se zoomem 10x je taky úplně o něčem jiném než na foťáku 3x.
P.S. Ale musím podotknout, že nefotím ksichty ani autobusy, ale převážně přírodu.

Ale kus. To ze ma objektiv velky zoom s velkou svetelnosti vubec nesouvisi. Zoom je pomer mezi nejvetsi a nejmensi ohniskovou vzdalenosti. Kdezto svetelnost je pomer mezi ohniskovou vzdalenosti a prumerem vystupni cocky objektivu.
Nejsvetelnejsi objektivy byvaji naopak takovy, ktery vubec zoom nemaji (krome teleobjektivu). Typicky priklad je pevna padesatka s F1.8.

Tak nakonec ten Olympus FE100. Sice má malý optický zoom, pouze 2,3x ale co jsem se díval, tak málokterý foťák v této cenové kategorii má zoom vyšší než 3x. Myslím by 2,3x zoom na běžné focení mohlo být dostatečné.
Nevýhodu vidím v typu paměťových karet, které jsou poněkud dražší, než karty do jiných přístrojů, ale to je jednorázová investice, takže se to dá nějak překousnout.

Hlavně si kup nabíjecí, ale to je snad samozřejmé. Já mám HP m307 (3,2Mpix, 3xzoom, kompakt co nic moc neumí) a je na dvě tužky. Když použiji GP 2200mAh tak v pohodě na 180-220 fotek. Fotím ale spíš bez blesku. Baterky vol raději "značkovější", GP, Ansmann, Sanyo... Nějaké noname z lidlu a podobně nebrat.

ja mam na 4 AA baterky..a za tri roky som trikrat menil.lebo raz bola jedna zla tak sa pos*ali setky.a zatial LG 2000mA a viac..a vydrzi to celkom dlho.a mam rychlonabijacku.ale dnes by som asi kupoval na take male akumulatori,nie tie tuzkove,ale tie co len jedna ide do fotaku.

Prosím, už se schyluje k nákupu, mám vzít tento za 3690 Kč, nebo v datartu mi maník nabízel nějaký Panasonic, typ teď bohužel nevím, se stabilizátorem obrazu za 4490 Kč ale ta cena se mi zdá zbytečně moc velká, ale zase do toho jsou levnější paměťovky, ale ten Olympus má hezčí design, tak já nevím.
Má ten stabilizátor takový význam?