Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepojenie dvoch routrov

Dobry den, potreboval by som poradit ohladom prepojenia 2 routrov. Mam router d-link dsl-2641r. Za tento router uz mam kupeny dalsi wifi router asus wl-520gu (da sa pouzit ako print server s funkciou skenovania,preto ho chcem pouzit lebo pouzivam 2notebooky vo wifi sieti, cez ktore potrebujem tlacit aj skenovat). Moj postup bol zatial takyto:
Router 1. - d-link dsl-2641r - tu som ziadne nastavenia nemenil, nechal som ich ako boli povodne nastavene (ip gateway 192.168.1.1, maska 255.255.255.0, dhcp povolene - rozsah 192.168.1.2-192.168.1.200)
Z routru 1. som pomocou ethernetoveho kabla z koncovky "lan 1" prepojil do routru 2 (asus wl-520gu) do koncovky "wan".
Router 2 som nastavoval - ip gateway 192.168.2.1, maska 255.255.255.0, dhcp povolene 192.168.2.2 - 192.168.2.200, NAT povolene)
Z tohto bodu sa neviem pohnut, internet na routri 2 vobec nejde, ani cez wifi, ani ked router 2 pripojim priamo na pc.
Prosim vas o radu, kedze som uz pre mna v bezvychodiskovej situacii.

Prosiiim poradte
Upravená veľkosť písmen. (los)

Proc to proboha chces pripojovat do WAN???
Ty nepotrebujes router, a je uplne jedno, ze se ta krabicka tak jmenuje. Na tom ASUSu vypni DHCP, nastav mu LAN IP adresu nejakou z rozsahu 192.168.1.x, tak aby nekolidovala s DHCP ani s pripadne jinymi stroji v siti (vcetne DLINKu), na WAN uplne zapomen a pripoj to do do stavajici site pomoci LAN portu.

Na ten asus som dal gateway 192.168.1.30...konkretne tak to tam mam napisane:
Lan IP: 192.168.1.30
DHCP: disable
IP pool starting add. : 192.168.1.31
IP pool endding add. : 192.168.1.254
lease time: 86400
default gateway: 192.168.1.30

takto to mam na tom asuse...
na to dlink nemam znizit rozsah na 192.168.1.1 - 192.168.1.29?

Netreba tam nastavovat este Route? (neviem co to presne znamena, preto sa pytam)

jen kdyby asusák řval že chce vyplnit dns, dej mu taky dlink (192.168.1.1.)

jak ti kolega píše - tímto zapojením je asus zdegenerován na průchozí wifi-switch, žádné půlení rozsahů nikde nenastavuj, celé dhcp řídí první dlink.

edit:

DHCP NO
rozsah 192.168.1.202-192.168.1.254

wtf? dhcp je vypnuto, tak jaký rozsah?

a nastavovat nejake bridge alebo daco netreba? v tomto asuse sa da este nastavit, ze ci sa ma spravat ako home gateway, router alebo Access point, mam od zaciatku home gateway. nejaky popis:
Home gateway in home gateway mode, the wl-520GU connects to the internet via ADSL or cable modem, and clients in your network share the same IP to ISP.
Router - in router mode, we suppose you use wl-52gu to connect to lan in your company. so, you can set up routing protocol to meet your requirement in office.Explaining with technical terms, router mode is, nat is disabled, static routing protocol are allowed to set.
AP - in AP mode, four Lan ports in thw WL-520gu and other wireless devices are set up in the same local area network. the wan related functions are not supported in this mode. In this mode, nat is disabled and four lan ports in the wl-520gu and oter wireless devices are bridged together.
A ked dam dhcp disabled a nenapisem nic do tych policok kde je ip pool starting add a ending add tak mi to vyhadzuje, ze tam musim daco mat

buď zkus asusákovi vyhovět, přepojit kabel od dlinku do wan a vybrat režim router.
opět navrhuju vypnout dhcp na jeho výstupu, jak se bude tvářit výpis ipconfig -all na pc když jim zůstane automatické nastavení.

podle toho jejich popisu by se předchozí pokusy s "wifi-switchem" měly odehrávat v nastavení ap.

Takze konecne som sa k tomu dostal, zapol som to ako AP a ala internet isiel...ked som to prepol do routra, internet mi slapal len na pc, ktory bol pripojeny priamo kablo, cez wifi nie, neviem sice preco ale neva, pri routri mode som vypol dhcp, ale aj tak tam musi byt ten rozsah, tazke ip routra bolo 192.168.1.201, rozsah 192.168.1.202-192.168.1.254...dns som nedal automaticke ale manualne a do dns1 som dal 192.168.1.1 (ip adresa prveho routra) a internet uz isiel aj cez wifi, takze tento problem som vyriesil vdaka vam, ale teraz mam dalsi problem, nejak mi nejde rozbehat ten printserver, dovod kvoli ktoremu som router kupoval, tak snad sa to podari :-/

podporuje...ale dalsi problem s ktorym u dost dlho bojujem, raz mi ide tlacit aj skenovat na 1 pc ale na to druhom sa tlaciaren tvari vypnuta a ked mi na tom druhom vseto ide na tom prvom sa pre zmenu tvari ako vypnuta, kokos, no tak to neviem co s tymto mam robit :-/

ak si dam na asuse mod router, a pichnem ethernet kabel z d-linku do asus zastrcky WAN internet nejde, ale ked á ch si neho dam do hociktoreho LAN tak az vtedy ide, nechapem

Je to preto, že po dvoch dňoch a cca 12 odpovediach si nepochopil zakladnú vec : čo je switch a čo je router. Doporučujem tieto dve slová zadať vo Wikipedii

podle toho co píšou o router módu, by měl s wan kabelem fungovat, ale fak by to chtělo detailně vidět nastavení wan a lan strany, ve tvém popisu se dost topím.
ale protože ti ap mode bez wan vstupu funguje i s wifi, neřešil bych to a nechal tak.

nastavení připojení usb tiskáren přes router neznám, nevím co tam může číhat za záludnosti. prvním problémem bývají cenově oblíbené gdi tiskárny, které takto zapojené fungují málokdy - proto kontrola podpory u výrobce.
mezi hrobem a zemí je pak funkčnost opačných zařízení: skenerů a multifunkčních krámů - buď fungují nebo spíš ne.
ale proč to funguje jen někdy... neznám to, nic mě nenapadá, zkus jejich support na webu.
já do sítě cpu jen tiskárny se síťovým rozhraním - a nemůžu si vynachválit.