Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Diskové stanice, ukladanie dát

Zdravím,

obraciam sa sem s prosbou o radu ohľadne externých diskov resp. diskových staníc, kedže som o tom na nete zatiaľ príliš mnoho nenašiel.

Miesto napaľovania dát na média by som chcel prejsť k ukladaniu a zálohovaniu na externý disk/disky, no po počiatočnom uvažovaní o externých HDD mašinkách teraz skôr premýšľam nad diskovou stanicou. Hlavne z dôvodu, že externé disky momentálne nedosahujú kapacitu, ktorá by bola postačujúca na dlhšie časové obdobie - 1TB až 2TB nie je v dnešnej dobe problém zaplniť v krátkom čase (odhad v mojom prípade cca 1 rok) a bolo by nutné kúpiť ďalšiu skrinku... O dva-tri roky síce môžu byť na trhu externé HDD s x-násobne väčšou kapacitou, kam by sa dali skopírovať aj dáta z už zaplneného disku, no práve pre tie dva-tri roky som sa začal skôr prikláňať k diskovej stanici. Momentálne sa mi zdá rozumnejšie investovať do stanice, jednej skrinky, do ktorej môžem po roku prihodiť ďalší disk a ani cenovo to nevyzerá najhoršie.

No najviac ma ovplyvnil fakt, že nemám príliš dobré skúsenosti s externými pamäťami a párkrát som už prišiel o dáta a disková stanica by mala byť v tomto lepšou voľbou.

Na nete som našiel pár strojov, ktoré by som si vedel predstaviť vedľa PC skrinky:
http://novypocitac.sk/externe-boxy-hdd/icy-box-2x3 5-sata-ib-3221stu-b
mb-561us-4s-d140680.htm
http://novypocitac.sk/externe-boxy-hdd/stardom-35- usb-u7-4-b2

Nie som v tomto nejak odborník a preto by som rád nejakú radu od človeka, ktorý buď premýšľal alebo premýšľa nad niečim podobným, kam ukladať dáta alebo má nejaké skúsenosti. Ďakujem za každú radu

Chcem sa ešte spýtať niečo trocha mimo toho čo som tu v poslednom čase riešil...

Neviete niekto, či dokážu multimediálne centra fungovať aj s dokovacou stanicou? Myslím, že či by bolo možné prehrávať cez niečo také napr.
http://www.obchodny-dom.sk/emgeton-dvico-tvix-hd-r -3300-0gb/65866/
HDD, ktorý by bol zastrčení v dokovacej stanici napr.
http://www.alza.sk/wiretek-docking-box-dokovaci-st anice-pro-disky-2-5-3-5-sata-d147766.htm

Multimediálne centra podporuju rozšírenie externými HDD alebo NAS, vedia pracovať aj s dokovacou stanicou?