Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vista - objem?

Mam rocny notebook vycistil som "C" kde su win, ked si dam vlastnosti zlozky win, nacita mi ze zaberaju 14Gb! mam aj cccleaner, aj stare body obnovenia som dal zmazat, neviemco dalej ked som ho kupoval zaterali okolo 2Gb

Tak to máš špatně - side by side jsou pouze hardlinky + osiřelé soubory v Backup, manifesty a katalogy. Pokud to tam nemáš, tak to máš hodně blbě. když si to teď počítám, tak cca 900 mega fyzických souborů (nebudu prolejzat všechny adresáře), z toho 700 backup = velikost sxs je 200 mega. Jak to tam máš ty?

Neviem ved ono je to problem ptz ignorovat hardlinky nemozes lebo mozu smerovat aj mimo toho co ratas (a vtedy treba zaratat aj hardlink) atd. Ja len teda ze odkial vies ze ty tam mas len 200MB.

P.S. vseobecne myslim ze MS nechava aj stare veci napr. mas Win bez SP a instalujes SP tak Win tam necha aj stare dllky ktore uz pouzite nie su, napr. aby si mohol SP odinstalovat alebo co. To ale samozrejme o nejaky cas uz odinstalovat nejde lebo uz su tam aj dalsie veci zavisle na SP, ale miesto tymi dll-kami bez SP je tam zabrate furt. A tak sa to asi nabaluje doaleluja...
IMHO to neni vymyslene vobec dobre, mali stare dll radsej davat extra do nejakeho "odinstal" adresara jak vo WinXP aby sa to dalo extra zmazat.
Len stale nechapem jak to dojde az na 14GB, aj keby to bolo hardlinkami tak to snad neni mozne. Uninstall SP2 u XP mal ca 200MB, sak na 14GB by musel clovek nainstalit 70 servicepackov alebo co :-)

počítal jsem manifest+catalog+jejich zálohy, backup nepočítám - jsou to sirotci (500 mega- časem se asi rozhodnu je smazat) zbytek jsou vesměs hardlinky na soubory na disku (není pravidlem)- nemám možnost to spočítat přesně.

Len stale nechapem jak to dojde az na 14GB

ukážu:
Stav cca před měsícem
[2822-windir-jpg]
a teď
[2823-windir1-jpg]
vidíš, jak je to dynamický? - změna cca jen instalovaný hry. krásněš je to vidět na folderu help
trvám si na 200 (tak ať nežeru 400) mega side by side
Mám 64bit systém, takže hybrid system32 a systemWOW64 -
system32\drive store - zálohy ovladačů 1 giga, sys. ovladače hardlinkovány do sxs, moje ovladače (tv karta apod.) nehardlinkovány - možno smazat
installer - instalačky/ odinstalačky ms installeru - možno pročistit
IMe - podpora číňanskejch jazyků
písma- 400 mega
ehome - media center
tohle všechno je hardlinkováno, co je v systému, je i v sxs. Takže sxs zato nemůže.
já se obávám, že na samotný systém toho zbylo hodně málo.:)) Všechno to jsou zálohy kdečeho + nabubřelý písma.