Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Potíže s multifunkčním zař. HP PSC 1215 Al In One

Instalace proběhne v pořádku, tiskárna skenuje, kopíruje, jak samostatně tak z PC přes HP director, ale při tisku z jakéhokoli programu to hodí tuto hlášku: " Chyba systému - Dokument nelze vitisknout kvůli chybě systému zkuste restartovat počítač a zkusit tisk znovu"
Zkoušel jsem odinstalaci (instalaci HP si prováděl uživatel sám), výmazání HP... z registrů, novou instalaci a stále stejný problém.
Jiný port USB také nic neřešil, ostatní periferie na USB fungují OK (digi foto a mobil)
Problém s tiskem se začal prý projevovat po reinstalaci Windows XP, která vyřešila jiný problém s PC.

Nakonec ještě poznatek, že instalace HP PSC 1215 na mém PC je plně funkční.
Pomozte jak odstranit tento problém jinak než čistou novou instalací woken.

na obou je SP2, jenom na mém je pár novějších bezpečnostních balíčků
A ten jiný problém byl ten, že se mu průzkumník při pokusu o zobrazení náhledu adresáře obsahujícího obrázky odporoučel, pokud obrázek neměl patřičný formát. Normálně tam je hláška nelze zobrazit a jemu se z "bezpečnostních" důvodů průzkumník odporoučel (aplikace bude zavřena, nebo tak něco. Opravil to prý reinstalací.

Ještě doplním další poznatek: pokud instaluji jinou USB tiskárnu na tento počítač, tak ta funguje bez problémů. Konkrétně Canon Pixma IP4000.
Pokud stejný dokument pošlu na HP tak hláška "systemová chyba", pokud ho pošlu na Pixmu, tak normálně tiskne.
Ale HP je asi také v pořádku, protože instalace na jiném PC funguje (viz výše).
Je to záhada.

Sice Ti vůbec neporadím, ale už nikdy bych neudělal tu chybu a koupil si něco od HP. Vloni jsem naletěl na jejich PSC 1350. Instaloval jsem to za nepodpory jejich podpory snad dva měsíce. Prostě ten jejich soft udělal z mého SW a HW totální nekompatibilní shit a podpora se zmohla jen na neustálé opakování stáhněte si aktualizaci. A to ještě fungují tuším od 8 do 17, takže pro domácího uživatele to je podpora k hov.. (tedy nepočítám "kolbenkáře co jsou ve 14:30 doma) a přes majl téměř odmítají cokoliv řešit. To ještě aby si člověk bral dovolenou kvůli instalaci toho jejich krámu.
Jo a nakonec jsem musel reinstalovat celá XP.
Porod je i někdy výměna inkoustu, 2-3x proběhne normálně, ale před týdnem to pořád chtělo instalační CD že něco není správně nastaveno, pak že ten kontrolní papír není on (přitom si ho sama tiskne) no prostě hororová tiskárna.
HP nikdy víc!!!

Nikoho nenapadá, jak na tento problém?, psal jsem už i na HP podporu, odpověď prý mám čekat do 24 hodin. Uvidíme co mi poradí.:-D, už si pomalu stahuju aktuální ovladače na HW onoho PC a chystám se na to, že mě čeká čistá instalace woken a všech těch ostatních serepetiček. 3-[

A co hovori status? Ze je tlaciaren ready? (Z HP directoru, si tam spust niekde z menu systemove nastroje, a tam by si mal mat aj status (naplne aj tlaciaren). Aj vpravo dole v systemovej liste by si mal mat ikonku tlaciarne (status), na to poklep.
Ak scanuje ale netlaci, nie je nahodou blbo zalozena farebna kazeta / blba farebna kazeta, refillovana, apod.? Z HP directoru - niekdde v menu najdi tools, skus vytlacit testovaciu stranku, co to zahlasi?

//edit: aha, vidim ze z ineho PC tlaci, tak to je problem niekde vo Win, asi pri tom odmazavani z registrov si odmazal len cast alebo prilis vela a teraz mu nieco v registroch chyba alebo co.

//edit2: ak tie Win len REinstaloval, a nie instaloval nanovo nacisto, tak mal tie Win asi uz posahane predtym, mozno nejakymi virmi alebo odmazal pol windowsu :-D to mozes hladat do vianoc ze co tam je posahane. Cista instalacia je podla mna najrychlejsie riesenie (aj ked to zabere dost casu). Keby mal zalohu syst.particie nemusi riesit taketo problemy. Body obnovenia predpokladam tiez ziadne nema.

Právě že zavirovaný to neměl, má tam avast a ten by se ozval, navíc před tou reinstalací mu to chodilo OK.
No zkusil jsem ješte jednou veškeré odkazy z registru na HP důkladně odmazat, i pozústalý adresář v Program Files a znova to celé instalovat, ale zase se stejným výsledkem. No a podpora HP se ještě neozvala, tak že počkám do zítra, jestli se ozvou a potom mu to znova nainstaluju a bude vymalováno.
Divné na tom je to, že jiná tiskárna nemá problém. No zatím dík

Aky to vypisuje status? (v HP Director klikni na "status") Pise ze je ready?

.. a v HP Directore v "settings" - "print settings" - "printer toolbox" skus kalibraciu a vytlacit testovaciu stranku (prip. aj precistenie hlav, ked uz je tam na to button :-)), robi to pri pokuse o vytlacenie test-stranky nieco ?

Tiskárna je v pořádku, hlásí "je připravena", kopíruje, skenuje z HP directoru i přímo pomocí tlačítek na bedně, jen netiskne z jakéhokoli programu, ale ani tisk zkušební stránky z toolboxu nejde, vyhodí stejnou hlášku!! Teď jsem dostahovat nové ovladače, vyzkouším ješte tuhle poslední možnost, pak přenstaluji wokna na čisto. Zítra se uvidí. Dík

Ne, žádný nový bios se na to PC nedával, ani na MB, ani na grafárnu, či DVDRW, prostě nikam. Jenom reinstalace woken a instalace softíku k mobilu, na stahování fotek a pod.
Dnes ještě zkusím komplet odinstalaci, včetně čištění registrů a instalaci nejnovějších ovladačú a uvidím.
Když se zeptáš a kolega bude umět poradit, napiš to prosím sem. Moc dík

Edit 9:45. Tak ani instalace nového obladače na PSC1215 nepomohla, tak odpoledne instaluju komplet Wokna na čistý disk. Příště určitě každému doporučím, ať si kouúpí multifunkční zařízení od HP :-D a bude mít o zábavu postaráno.

No ja mam HP 1215 a nemam ziaden problem. Podla mna bude skor problem v tom, co s tymi Windowsami ten clovek robil, a nie v HP.
Ono ked ti nejaky "laik" povie ze "nic som s tym nerobil, to vsetko samo", tak to znamena "len som zmazal polku windowsu, odstrelil polku sluzieb, posahal registry, a preinstaloval to s inou verziu Win ako tam bola". Asi tak :-D

To máš asi pravdu, mě bylo od začátku jasné, že problém je mezi klávesnicí a židlí, ale už nezjistím co s tím vyvedl a co způsobuje, že HP zařízení nechce tisknout, ale asi bude trochu vina i na straně vývojářů software u HP, protože jiná tiskárna neměla problém na takto "nabořeném PC". Když už není možná výběrová instalace, tak alespoň chybová hláška mohla být poněkud konktétnější, aby se dalo alespoň něco vyvozovat, ale takhle .....

Jinak problém je už "vyřešen" (nevyřešen), čistá instalace Woken pomohla.

prosim vyriesil si to nejak? pytal som sa kolegu co opravuje HP a ten mi sam povedal ze ludia co instaluju cely Soft od HP su blazni, treba tam dať len ovladace. Podobny problem uz mal ale bolo to Upgradm biosu(tosom sa ta pytal aj ja). Riešil to vtedy vraj zalohou celeho SW a reinstalom, kde potom pridaval ulozene veci...