Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Uskladnění baterie z NB

Otec chce vyndat baterii z NB a nechat ji dlouhodobě odstavenou.
Předpokládám, že nejlíp úplně nabitou, když tak mě opravte.
Totéž chci udělat u teď už nepoužívaného mobilu.
Zřejmě bude vhodné po nějakém čase baterku vložit a nabít...

Tim bych si nebyl tak jist.

jinak zajimave cteni:
http://www.cettra.cz/vysilacky-radiostanice/MOTORO LA/Baterie-NiCd,-NiMH-.../Co-s-Li-Ion-clanky/22

dalsi z wiki:

Baterie stárne, tedy ztrácí maximální kapacitu nehledě na to, jestli je nebo není používána (již od výroby). Rychlost tohoto stárnutí se zvyšuje s vyšší teplotou, vyšším stavem nabití, a vyšším vybíjecím proudem/zatížením.
* Nenechávejte zbytečně dlouho plně nabité nebo úplné vybité baterie stát.
* Optimálně skladujte záložní baterii v chladu (ne v mrazu) a při tak 40% nabití – více viz odkazy.
* Nevybíjejte do úplného vybití. (Tzn. když zařízení hlásí vybitou baterii, nesnažte se ji zbytečně dále vybíjet.) Je mnohem lepší ji dvakrát vybít na 50 % než jednou na 0 %.
* Kupujte „čerstvé“ baterie.
* Preferujte málo hřející zařízení (jako notebook a mobil) a nenechávejte je v horkém autě.