Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pamäte do dualchanel ?

Kúpil som novú dosku s podporou dualchanel. Môžem dať svoje staré DDRAMky A-DATA(256MB,cl 2,5)+ V-DATA(256, cl 3) do dualchanelu ? Obidva moduly sú 400Mhz. Neviem, ale či tie pamäte podporujú tú funciu dualchanel a či ich tak nemôžem zničiť. Pre istotu fungujem len na jednom module. Ale doska spolupracuje s oboma. Alebo treba iné pamäte ?

Pokud není jedna RAMka DDR a druhá DDR2 ;-), tak bez obav.
Nejhorší, co se ti může stát, že to nebude spolupracovat.
Pokud budeš mít jen trochu štěstí, tak ti komp pojede OK
ovšem na CL3. Je možné, když nastavíš v BIOSu CL 2.5,
tak se RAMka V-DATA chytne, pokud snese mírné přetaktování.
Neboj se to vyzkoušet, nic nemůžeš zničit. Nárůst výkonu
při použití Dual Channel se obvykle pohybuje v praxi okolo 5-7%.
Můžeš pustit třeba o desetinu voltu vyšší napětí do RAMek
pro větší spolehlivost, pokud se trochu vyznáš v BIOSu.

RAMky v Dual Channel si otestuj třeba programem MemTest86
nebo MemTest86+ nebo GoldMemory. To udělej určitě.

BTW, vsadím se, že než jsem to tu nakloval, tak už tu bude
tak pět jiných odpovědí ;-)