Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Starý notebook nebootuje. Ani z hdd ani z fdd

Dostal se mi do ruky (k provedení úkonu vhození do popelnice) starý notebook, Halikan NBC386SX. Do popelnice jsem ho nehodil, neboť mi to nedá. Ale k věci; po zapnutí se zobrazí info o biosu (Phoenix 1.00) memory test (640k a 3072k extended), zarachtá disketovka, a pak v pravidelném intervalu cca 5s hrabání na disk. Tím vše končí, při použití boot diskety (na kterou hrabe) totéž. Setkali jste se někdo s něčím podobným? Nikterak mi na onom ntb nezáleží, nemám v něm účetnictví za 5 let zpátky :-D. Jen mi to zkrátka nedá... Už jsem to tady řešil (ale jako někdo jiný ;-)). Zkoušel jsem mačkat klávesy (jakože do biosu) ale bezvýsledně. Koukal jsem se i dovnitř, jestli to není nějaká hw závada, ale moudrý z toho nejsem: my.php

Je tam něco, čím by se dala resetnout CMOSka? Není u notebooků napájená ze stejné baterky jako celý přístroj? Třeba by pomohlo ji na chvíli vytáhnout. Pokud nejde se dostat do Setupu a ani BIOS nepředá řízení nějakému OS, tak asi bude problém v něm.

V BIOSu je jednoduše nastavena priorita bootování
1/HDD
2/FDD

Ale HDD evidentně odešel za Manitouem.

To zarachocení disketovky po startu je jen check na její přítomnost, ne pokus o bootování.

Po odpojení HDD my měl notebook nabootovat z FDD

Chtělo by to zjistit, jak se u totoho NB dostat do biosu...

Doplním co jsem neuvedl: jak je ta obrazovka, tak tam to skončí. Disk se točí, je to slyšet (a docela nahlas, navíc jsem měl ntb rozdělaný, nic jiného krom hdd a fdd se tam točit nemůže), při této obrazovce co zhruba 5s disk hrabe (a rozsvítí se kontrolka), tak pořád dokola. Do biosu jsem se pokoušel dostat pomocí různých kláves ale nic. Jedinou hlášku ke které jsem ho "přiměl" napsal po vyjmutí ram modulu (2MB). Proběhl test paměti (640k, 1024k extended) a objevilo se: Invalid configuration, run SETUP program. Toť vše...

Četl si ten link, co jsem ti posílal? Možná to bude tento případ: Not every BIOS has a built-in Setup program. Some older computers, such as 286 and early 386 models, require running the setup program from a floppy disk (supplied with the system when purchased). Nechci malovat čerty na zeď, ale člověk musí počítat se vším. :-)

Tak pokrok - malý ale přece. Po odpojení disku (možno bez demontáže, je tam dekl na ramku a domontování modemu a tamtudy to jde) napíše jakože fixed disk error a F1 continue a F2 run setup. Tak tedy vlezu do setupu, ale boot tam nenastavím. A když dám s odpojeným diskem F1 jakože continue, tak z fdd nenajede, buď read failure nebo Non system disk atd. I když to je blbost, jiný notebook (486 a Win 95, vzpomínáte?;-)) z ní nabootuje. Asi se na to vys...