Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po vložení některych CD/DVD zamrzne PC

Zdravim všechny,chtěl bych se zeptat proč mi zamrzne PC když vložím nějaké CD/DVD?Dělají mi to jen některé cédéčka ale jinde fungují bez problému ale u mě mi nejakej čas ten PC začne zamrzávat potom to třeba měsíc nedělá a potom zase ano a nevím proč.Mám 2× LG DVD-RAM.JEště se podívám jak to mám najumperované ale je mi divný že to nějakou dobu nedělá žádný problémy a pak zase ano.

Díky

Mozes mat problem s virmi (ti maju autorun v oblube a mozu ti furt do toho drbat), pustit superantispyware komplet scan v nudzovom rezime Win, alebo moze byt aj HW problem, ci uz mechanika, kabel, alebo aj zdroj (roztacanie CD = zvyseny odber 12V).

P.S. alebo ak pises ze mas na disku (HDD) vadne sektory tak mas v haji disk a ten sposobuje vsetky ostatne problemy (poskodene syst.subory, registry, atd, a tym vznika milion problemov).

Napíš, prosím, či sa to vyriešilo.

Samého ma to zaujíma.
Lebo, ak to zrušený autorun nevyriešil,
zrejme to môže byť množstvo HW problémov,
od nedokonalého kontaktu kábel+konektor, cez nešpecifickú poruchu HDD, atď. atď.
A práve z toho - násilné prerušenie systémových procesov - by mohol pochádzať dôsledok,
že po novom zapnutí si vynúti chkdsk. A opravu prípadných chybných sektorov.

Rovnako to môže byť taká banalita, ako vysokonapäťový kábel zo zásuvky ku zdroju.
Ktorý ani nemeraj voltmetrom, lebo môže Ti ukázať OK,
a on iba za istých okolností prejaví zlyhaním.

Jednoducho - hneď vymeň kábel.
(Pasuje aj z tlačiarne.)

Nejeden HDD tak odišiel nadobro.
Čiže, ak prejdeš na revíziu HW,
začni spomenutým káblom.

Ak to nie je v ňom - pokračuj nízkonapäťovou kabelážou od zdroja ku drive-om.
A potom dátové káble.