Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomůžete odhadnout cenu sestavy?

Jak to vidíte? Za kolik? ;-) Zvlášť ohodnotit sestavu a monitor, případně rozepsat cenu za díly a součtem dostat výslednou cifru...

CPU Pentium III 1GHz EB (FSB 133MHz, 256KB cache)
MB Asus CUSL2 (ATX i815, 2xPS/2, 2s, 1p, 1xVGA, 6xPCI, 2x CNR, AGP 4x, 3xSDRAM, 2xIDE, 1xFDD)
RAM 512MB (133Mhz)
grafika Saphire ATI Radeon 9100 Atlantis 64MB DDR
HDD 30GB IBM 7200ot.
DVD-ROM combo Toshiba SD-1612
CD-RW Samsung 52x/24x/52x
PCI řadič 4xUSB 2.0
zvukovka SoundBlaster 4.1
TV karta Typhoon
síťovka Micronet
monitorovací panel Asus iPanel do 5,25" pozice
floppy, výsuvný šuplík na disk
ATX bigtower + zdroj 300W Fortron
klávesnice, optická myš
samozřejmě "bižuterie" (kabely, CD s ovladači, manuály, ...)
-------------------------------------------------- ----------
monitor 19" Samsung Syncmaster 900NF TCO'99
max. 2048x1536 @ 69Hz, optimum 1600x1200 @ 87Hz, bod 0,25mm
plochá obrazovka NF (Natural Flat)
2 nezávislé vstupy DSUB a 5xBNC

Nějakou představu o ceně jsem se pokusil udělat, ale nechci ji sem předem psát, abych neovlivňoval vaše tipy. Díky.

No že bych si za to více neřekl. Ale to neznamená, že se to nedá prodat za víc. Zkrátka jsem napsal cenu, která si myslím je férová pro obě strany. Ale je fakt, že za stejné peníze narazíš i na výrazně horší kousky. Ale je to trochu nefér, i když kšeft je kšeft. Zkusil bych 4900,-, vejš bych už nešel. Ale já většinou prodávám starší kousky v okruhu známých, kde se nesnažím cenu šroubovat na maximum.

Já vím, že lepší to je prodat někomu cizímu, o kom do konce života neuslyším.... ;-)

Ale ten známý si stejně nějaké PC pořídí, stejně po mě bude chtít, abych mu dělal technickou podporu, tak alespoň budu vědět, jaký v tom jsou střeva a že to jede stabilně. Horší by bylo, kdyby si pořídil nějaký PC Chips...

A s tím, že se to může za týden, měsíc, půlrok pokazit musí počítat.... to jsem říkal předem. Ale já mám svědomí čistý. Vyhořet mu může i nový počítač, ale má tam záruku, to je asi jediná výhoda.

no otázka je komu, kdyby to byl známý, tak viz výše, kdyby někdo cizí, tak bych samozřejmě začal smlouvat od vyšší částky :-D

Nicméně IMHO je reálná cena opravdu někde okolo 4-4,5tis. za celou sestavu. Pokud bys na to dal nějakou záruku, tak samozřejmě by šla cena výš. Problém je v tom, že v případě zničení desky nebo CPU už prakticky neseženeš odpovídající náhradu (maximálně něco z frcu, kde kvalita a hlavně spolehlivost už nejsou zrovna ideální). Vím o čem mluvím, sestra má něco hodně podobného..

Nový počítač do kanclu bude mít za cca 8500kč lepší skoro všechno. Nejspíš to budeš prodávat jako počítač do kanclu tak počítej max. 4tácy. Za tu bižuterii /tv karta zvukovka,přídavná usb a nepřenositelná skříň/ si můžeš zkusit připočítat litr nebo ji vytáhnout a prodat zvlášť/nechat. Hlavní je sehnat kupce.

U toho monitoru se to dá těžko určit podle všeho profesionální kousek, záleží na stáří a jak svítí pod 2,5 bych určitě nešel pokud zatím stačí- to bych si jej radši nechal.

Díky za názor.

Jen k té tvé poznámce, že nový počítač do kanclu bude mít lepší skoro všechno - to ano, bude mít modernější technologie, víc možností na rozšíření, atd...

Ale já jsem tuhle PIII 1GHz nahradil Athlonem 64 3000+ a upřímně můžu říct, že žádný dramatický nárůst výkonu jsem nezaznamenal... Takže s přihlédnutím k poměru cena/výkon a na domácí použití to myslím bohatě stačí......

PC 4500,- a mohl by se najít hejl, co dá až 5000,- a neměl bych pocit, že jsem ho příliš ožulil.:-D S monitorem se mi těch 2500 zdá dost - mám funglovku (špičkový monitor) AOC 9K+ 19" CRT (A019) (FlatFace), TCO03, 0.25mm za čtyři litry. Záleží jak je ten Samsung starý a jestli tam není vypálený hlavní panel Widlí.

Já myslím, že 1 Gz procesor si znalý nekoupí a tomu, kdo si to koupí je jedno, jaká je tam grafárna atd. Pro něj je důležité, aby si tam pustil film, nějakou hru a mělo to vypalovačku, jinak je mu to celkem jedno.
Já bych to viděl nabídnout celé za 8 000, bez monitoru za 6 500, aby chtěl i ten monitor. :-)

No, tak to zrovna není ta správná inspirace......

V počítačích to tam je samý DELL a Compaq - proč asi? U takového značkového počítače, když ti odejde třeba zdroj, tak můžeš počítač vyhodit, protože náhradní neseženeš. O jiných komponentech ani nemluvě... Bývají to dost slabé sestavy, s integrovanýma komponentama, opravdu tak do kanclu. A taky nevíš, kolika lidem ten počítač prošel rukama, jsou jich plné bazary...

A monitory? Mají tam třeba Hansol nebo Belinea, ty se nedají se Samsungem srovnávat... A značkovýmu bych věřil jedině tehdy, pokud by byl od soukromé osoby, ne bazarový.