Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdroj "bez" ventilatora

Na starom PC Dell (PIV 1.8GHz) mi (podla zvuku) zacal odchadzat ventilator na zdroji (200W). Este sa toci, ale bohvie kolko vydrzi. Aka je sanca ze takyto zdroj bude fungovat (aspon niekolko hodin) aj bez ventilatora? Vydrzi to ten cas, alebo pojde za par minut/sekund do muky a zhori, ma niekto nejake skusenosti? (Viem ze najlepsie je kupit novy zdroj do toho pecka, ale pouziva sa pomerne malo a na nic narocne a mozno za par tyzdnov/mesiacov pojde aj tak do srotu tak naco...)

vazelína+stříkačka+jehla a zkusit napíchnout vazelínu bez rozdělávání zezadu do středu ventilátoru.
dost klientů doneslo počítač s tím že smrdí a eurocase 300-400w,vevnitř zaseklej ventilátor a opálený součástky. párkrát sem si toho musel všimnout sám. takže může fungovat a nemusí klidně dva měsíce možná půl roku.

ventilátor jde snadno vyměnit pokud aspoň trochu rozumíš elektrice a pájení /vevnitř je 400v/. pokud nerozumíš příbastli ventilár tavnou pistolí z venkovní strany, (pro chlazení zdroje stačí malý průvan).