Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spuštění počítače

dobrý den, prosím o radu, ráno jsem chtěla zapnout svůj ntb- lenovo N200, ale nedaří se to. po zapnutí naskočí známá černá obrazovka s nabídkou, zda chci spustit systém obyčejně nebo nejprve opravit. už jsem vyzkoušela obě dvě možnosti, nabídka nouzového režimu se mi nezobrazuje. pokud dám pustit obyčejně, nabíhá, po chvilce problikne modrá obrazovka a celé to spadne, pak restart a znovu, zda chci spustit obyčejně...tak jsem dala opravit, to asi půl hodiny kontroluje, kontroluje a poté napíše, at dám dokončit a že systém bude vypnut. prosím o pomoc.

Je v bootovací nabídce také možnost "Vypnout automatický restart" či podobná? Jestli ano, tak ji zapni a ta modrá obrazovka tam zůstane. Pak ji vyfotíš a pošleš sem obrázek. Důležitý je tam ten chybový kod (ve tvaru 0x0000000(0x0000000,0x0000000,0x0000000,0x0000000) , kde místo nul můžou být písmena i čísla).

při nabíháni windows jsem přidržela F8 a nabídka se objevila, už jsem zkoušela dát i poslední známou konfiguraci,ale to také selhalo. vybrala jsem zákaz restartu a opisuji chybový kod: 0x00000024 (0x8742e588, 0xc0000102, 0x00000000) tak co s tím?:-((

Tahle chyba odpovídá nabořenému file systemu.

Nabootuj do opravné konzole nebo vyjmi disk a proveď v jiném PC kontrolu příkazem:

chkdsk [písmenodisku]: /r /f

, takže to může vypadat třeba takto:

chkdsk c: /r /f

Existuje zde malá možnost (1%), že data už neuvidíš, ale důležitá jsou určitě zazálohovaná. Každopádně pokud nejsou, tak je překopíruj co nejrychleji někam jinam.

Pokud se na to necítíš, tak to radši nech někomu jinému, neodborným postupem lze přijít o soubory (nebo poškodit notebook při rozebírání). Ten notebook má předpokládám SATA. Bez odpovídajícího nádobíčka na rozebírání notebooku to nepůjde (sada obyč šroubováku a hodinářských šroubováčků + nějaké pinzety a pro jistotu antistatický náramek). Postup:

1. Přendat disk do stolního PC a nabootovat
2. Překopírovat důležitá data - pokud bude hlásit, že disk je třeba naformátovat, tak to určitě nedělat.
3. Spustit kontrolu disku - Start - spustit a zadat chkdsk [písmenodisku]: /r /f. Provede se kontrola disku a opraví se chyby souborového systému.
4. Dát disk zpátky do notebooku a vyzkoušet.