Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zkušenosti meteostanice Hyundai WS 2094 internet ?

Ještě jsem to neviděl, ale volal mi známý ( dostanu se k němu za 3 dny ), že si to koupil.
Mělo by se to nainstalovat, zapojit, nastavit ( místo Brno, atd. ) a pak by to mělo stahovat předpověď počasí na 4 dny.

Známý udělal typickou instalaci ale program se nepřípojí na svůj server.
Jinak internet ADSL O2 funkční, chodí mu i internetbankig. PC cca 3/4 roku staré Win Vista, CPU nějaké Q9cosi a 2 GB RAM. Hry nehraje, PC používá na kancl práci a semotamo mírnou úpravu fotek.

Máte s tím Hyundai někdo osobní zkušenost?

Znovu otvírám. Nedokážu rozchodit.

Zařízení je vidět na http://www.hyundai-electronics.cz/produkty/meteost anice/pid_264/meteostanice-hyundai-ws2094-internet .aspx

Zkoušel jsem doposud snad na 10 PC s WinXP a na 3 s WinVista a všude to šlapalo naprosto bez problémů.
Instalace primitivní - sestává ze 2 kroků:
1)zastrčit do USB - Win zachrochtají a napíšou, že zařízení je nainstalováno
2)spustí se instalace z CD a odklepává se Další, Další ... a pak se jen nastaví místo a jede to.
2a)je to závislé na Net Framework 2, ale tam kde není, tak po souhlasu ( 1 klepnutí navíc ) si to samo nainstaluje a vše chodí.

Chodí to i na netbooku s Atomem.

Proč to nechodí na tom počítači, kde je to potřeba? Jediné, co mě teď napadlo, že tam je v USB nějaká speciální čtečka čipové karty ČSOB. a k ní bylo třeba nainstalovat ovladač. Ale vše ostatní v USB jede ( čtečka pam. karet, 2xtiskárna Canon, UPS APC, bezdrátová myš a klávesnice Logitech ( u té není a nebyl nikdy nainstalovaný sw Logitech ), fotoaparát i kamera )

Nějak mi došel dech.
Nenapadá někoho něco?

Měl jsem ten samý problém. Zjistil jsem na netu, že se rtato stanice prodává pod značkou EVOLVE. V návodu (rozšířenějším, ale jinak stejným) je poznámka, cituji:

Program v PC mi nenačítá předpověď počasí a nelze zvolit a uložit ani mé město
Program 4-Day Weather Forecast potřebuje přímý neblokovaný přístup k serveru s předpověďmi.
Některé antivirové programy tento přístup blokují. Typickými představiteli jsou NOD32 nebo AVG. U
antivirového programu Avast, Norton Antivirus a dalších tento problém zaznamenán nebyl. Aby vám
začal SW Foreca 4-Day Weather Forecast plně fungovat a komunikovat se serverem, je třeba v
antivirovém programu NOD32 vypnout rezidentní antivirovou kontrolu a v programu AVG musíte
deaktivovat AVG Active Surf-Shield včetně LinkScanneru. Po uvedených změnách v nastavení by
měl program začít komunikovat se serverem a nabídnout vám dostupná sídla a stahovat předpověď.
Alternativou k uvedenému nastavování antivirových programů je použití SW jiných výrobců, ať již
jmenovaný Avast (zdarma pro domácí použití) nebo Norton Antivirus (špičkový program světové
úrovně, ovšem placený).

Takže už mi vše funguje jak má :-)