Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace programu pomocí Dosboxu do LInuxu

Dobrý den,prosím o radu.Instaluji program přes Dosbox do Linuxu.Vše se celkem povedlo,ale až při vlastním spuštění instalace,vypíše se okno,že nelze vytvořit dočasný soubor a že tedy instalace nemůže dále pokračovat.Čím by to mohlo být? Děkuji.

Ahoj, vytvořit složku pro programy dosboxu, klidně do /home/uzivatel/, potom pustit dosbox a namountovat- připojit tento adresář, postup se vypíše po zadání příkazu HELP.
Tuším že to bude nějak takto:

mount c: /home/pavlis/dosbox

, potom se přepni na již namapovaný disk C: a z něho teprve pracuj.

Proč to nešlo- asi jsi program instaloval z nějakého adresáře, kde nemáš práva zápisu, pokud to uděláš jak píšu výše- tzn. ze svého profilu, mělo by to fungovat :-)