Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zálohování-120giga na DVD. Něco rozumného třeba "udělátko" pro winrar

Potřeboval bych zálohovat asi 120giga dat na DVD. Přemýšlel jsem čím ale nic mě nenapadá. Chtěl bych aby v případě zničení jednoho dvd nedošlo k tomu že zbývající zálohy můžu zahodit. Uvažuju že bych na dvd pálíl archívy o velikosti 100mega a každé DVD by bylo samostatné. Prostě ne že ve winraru nastavím velikost souboru 4.7 giga a ty dvd sjedu dávkově najednou.

Hodilo by se nějaké udělátko pro winrar, které by označilo soubory které se vlezou na jedno dvd -prostě 4,7giga na kompresi kašlu, potom to spakovalo a já to vypálil. A potom bych vypálil další. Nechce se mi to prostě ručně označovat, dělat takhle 25disků je pakárna...Winrar jsem vybral kvůli šifrování. Napdalo mě jen ty soubory přejmenovat a podle jména je zálohovat na dvd ale chtělo by to nějaký automat ať to nemusím přejmenovávat.

Poradí někdo něco vhodného ?
1)automatika
2)šifrování a možnost kontroly crc /proto to necpu ručně na ta dvd jen jako soubory/
3)každé médium je samostatné, zničení jednoho neovlivní všechny

Já bych to udělal asi jinak. Místo 28 ks DVD-RAM (čili přes 2.000) bych si pořídil za obodobnou cenu 120GB disk (nebo i větší...), cena srovnatelná a narval bych ty zálohy tam. Bez *rar šifrování, ale na zabezpečenou particii nebo rovnou na zabezpečený celý disk. (TrueCrypt a podobně).

DVD+/-R mi připadá na zálohy dost riskantní...

Sám jsem zvědavej, jestli něco jako "nářezový plán" (z terminoligie optimálního programování) na výběr souborů někdo uvede...

u cd zapisu se doporucuje pro kvalitni zapis nizka rychlost a podivej jakou rychlosti se zapisuje na dvd, to odpovida treba kolem 48 ni rychlosti u cd.
a uz nekolikrat se mi stalo ze vypalena data se z dvd ztratila.
tak na dulezite veci pouziju cd.
ale na nejake bezne zalohy nebo treba vypaleni 'vcelky majy' nebo tom a jerry pro bratranka to staci, v pripade selhani se to palne znova

Jestli je to jednorazova zaloha pro pripad vypadku HDD, tak bych si nekde pujcil paskovou jednotku a dal to na pasku. A uschoval u kamarada. Nebo ten 120GB HDD. klidne ten nejvetsi drek co se prodava. Kdyz nebude pripojeny, nemuze se pokazit a sam od sebe taky neshnije.
Hlavne zalohu odnest co nejdal - ne jako jeden znamy, ktery si peclive kdysi davno vsechno zalohoval na diskety, co potom ukladal na policku nad CRT monitorem:x:

Neviem ako vy ale ja keď zálohujem data dôležité tak na DVD+R BenQ. Na tie napalujem aj Video, data..proste všicko...a napaľujem tak, aby mi to mechanika aj po sebe prečítala. (t.j. že také blbosti že 16X rýchlosť a 5 minút napaľovania si nevšímam. ::)).....Enemho treba vedieť aj napaľovať. :>:

...nič v zlom Mirčo ale 120 GB napaľovať na obyčajné CD, tak to radšej nový hdd. :-)

Zatím děkuji za odpovědi. Na druhém disku to mám, kopíruju to přes síť /dva nezávislé pc zdroje/.
Vypálil bych to na dvd-r takže by to bylo do tří stovek čili jedna páteční útrata.
Za rady pálit to na CDROM děkuji, pochybuji že dvdrom je horší záznamové médium než cdrom /pokud srovnáme např. stejnou značku např. verbatim/ dokonce je dvd méně náchylné na poškrábání pokud si dobře pamatuju. No každopádně pálit to na 200ks CDROM, tak takový blázen nejsem. Právě z důvodů spolehlivost bych chtěl aby to bylo samostatný ty DVD.