Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Program pro snížení výkonu PC?

Zdravim,
existuje vubec neco takoveho?

Vetsinu dne, kdy mam zapnuty komp, tak s nim bud brouzdam po netu, nebo pouzivam MS Office, nebo oboje. Az mi CEZ zase posle obalku, nechci se divit jak minule.

Existuje tedy nejaky sikovny SW, pomoci ktereho bych pokud mozno JEDNODUSE zvysoval/ snizoval vykon PC?

Sestava: HD4850, Athlon 5600+, 450W zdroj, 2GB RAM

Diky vsem.

Ale oldsofte, to nevypada vubec spatne... vzykousime ;-) Diky

EDIT: beru zpet:-)

Čím více posunete táhlo doprava, tím dosáhnete větších úspor. Naopak posun vlevo značí, že vám o úspory tolik nejde a raději dáte přednost neustále aktivnímu počítači. Táhlo nicméně neslouží k nastavení nějakých imaginárních představ a hodnot. Jeho posunem měníte konkrétní nastavení, a sice dobu, po které se při neaktivitě počítače vypne monitor, pevné disky a celý stroj.

Tak vypnout pevne disky a monitor si umim vypnout i sam :-)

Tvuj PC nepodporuje Cool and Quiet (automaticke podtaktovani pri necinnosti)?

Skutecne myslis, ze tim dosahnes vyznamneho rozdilu ve spotrebe? Tyto metody neuspori vice jak 25%. To radsi investuj na brouzdani a office do nejakeho Atomu... Dal se zamer na zbytecne spotebice v dome v rezimu stand-by a vypinej je sitove. ;-)

Půjč si někde ten wattmetr co se prodává za tři kila a ověř si jestli to co děláš má vůbec smysl. Nejvíc asi žere zbytečně ta karta "naprázdno", potom pokud zapneš cnq tak by měla spotřeba klesnout. Dalším podtaktováváním procesoru zmenšíš spotřebu řádově jen o pár wattů. Taky můžeš odpojit cd mechaniku...

CnQ je ku hovnu. Srazi ti frekvenci v tom nejmene vhodnem okamziku. Navic se mlati s AMD ulitou (patchem) AMD_DCO (pro uzivatele neceho mensiho, nez Vista, nutnost). Podtaktovanim CPU zmenou nasobice dostanes az dvacet wattu, coz uz se da povazovat za slusnou usporu. Ma-li uzivatel hyenozni grafiku, ktera nesnizuje frekvence pri idlu, je ovsem vse marne. Odpojenim DVDRW ziskas prd.

To bych se hádál]:) Ten procesor nezatíženej pravděpodobně ani těch 20w nesežere. Aspoň já to chápu tak že řeší spotřebu bez zátěže.
Spotřebu dvd změřím, podle mě si klidně žere 5w a zbytečně.
Pokud by si to cnq nainstaloval a přepl windows na minimální spotřebu tak by se mu cpu zpomalil a poměrně jednoduše.

Řek bych, že to nejžravější ve tvém PC bude grafika.. Když jsem kdysi měl HD 4850 tak si vzpomínám, že se v idle podtaktovala jen na 500 mhz.. To je strašně zbytečný luxus na 2D.. Pak jsem dělal pokusy s biosem a napětím karty, povedlo se sice to srazit na 150 mhz v idle, ale nebylo to stabilní, tak jsem tam střelil původní bios a prodal a hotovo.. Takže tobě bych doporučoval si ujasnit, kolik času trávíš hraním her a ostatní prací na PC. Zvlášť pokud hraješ málo, tak není od věci uvažovat o výměně za HD 5750 - výkonově podobné ale v idle nesrovnatelně úspornější, ve 3D je to také cítit..

Asi dam na rady Karla a Nico Belica :-)

Nicmene v Catalyst CC se da snizit takt graficke karty...to by slo, ne?::) Kdyz nebudu potrebovat vykon, posuvnik posunu doleva, kdyz budu hrat F3, tak ho posunu na puvodni uroven :-)

PS: OT pro uzivatele rezidentniho stitu Spyware Terminator: Kdykoli chci zmenit treba rozliseni obrazovky pres PTM-vlastnosti-nastaveni , nebo ted jsem chtel zapnout ten CCC, tak mi proste zamrzne PC a je nutny tvrdy restart. Stava se to jen me? :-)