
Program pro snížení výkonu PC?
Zdravim,
existuje vubec neco takoveho?
Vetsinu dne, kdy mam zapnuty komp, tak s nim bud brouzdam po netu, nebo pouzivam MS Office, nebo oboje. Az mi CEZ zase posle obalku, nechci se divit jak minule.
Existuje tedy nejaky sikovny SW, pomoci ktereho bych pokud mozno JEDNODUSE zvysoval/ snizoval vykon PC?
Sestava: HD4850, Athlon 5600+, 450W zdroj, 2GB RAM
Diky vsem.
Půjč si někde ten wattmetr co se prodává za tři kila a ověř si jestli to co děláš má vůbec smysl. Nejvíc asi žere zbytečně ta karta "naprázdno", potom pokud zapneš cnq tak by měla spotřeba klesnout. Dalším podtaktováváním procesoru zmenšíš spotřebu řádově jen o pár wattů. Taky můžeš odpojit cd mechaniku...
CnQ je ku hovnu. Srazi ti frekvenci v tom nejmene vhodnem okamziku. Navic se mlati s AMD ulitou (patchem) AMD_DCO (pro uzivatele neceho mensiho, nez Vista, nutnost). Podtaktovanim CPU zmenou nasobice dostanes az dvacet wattu, coz uz se da povazovat za slusnou usporu. Ma-li uzivatel hyenozni grafiku, ktera nesnizuje frekvence pri idlu, je ovsem vse marne. Odpojenim DVDRW ziskas prd.
To bych se hádál
Ten procesor nezatíženej pravděpodobně ani těch 20w nesežere. Aspoň já to chápu tak že řeší spotřebu bez zátěže.
Spotřebu dvd změřím, podle mě si klidně žere 5w a zbytečně.
Pokud by si to cnq nainstaloval a přepl windows na minimální spotřebu tak by se mu cpu zpomalil a poměrně jednoduše.
CaQ mam zapnute v BIOSu
Řek bych, že to nejžravější ve tvém PC bude grafika.. Když jsem kdysi měl HD 4850 tak si vzpomínám, že se v idle podtaktovala jen na 500 mhz.. To je strašně zbytečný luxus na 2D.. Pak jsem dělal pokusy s biosem a napětím karty, povedlo se sice to srazit na 150 mhz v idle, ale nebylo to stabilní, tak jsem tam střelil původní bios a prodal a hotovo.. Takže tobě bych doporučoval si ujasnit, kolik času trávíš hraním her a ostatní prací na PC. Zvlášť pokud hraješ málo, tak není od věci uvažovat o výměně za HD 5750 - výkonově podobné ale v idle nesrovnatelně úspornější, ve 3D je to také cítit..
Tohle je taky možná cesta ke snížení spotřeby. Pro surfování a Office stačí i méně žravá karta, nebo se naučit rychleji číst a psát a zkrátit dobu používání PC.
a filmy si pouštět 1,5x rychleji
Asi dam na rady Karla a Nico Belica
Nicmene v Catalyst CC se da snizit takt graficke karty...to by slo, ne?
Kdyz nebudu potrebovat vykon, posuvnik posunu doleva, kdyz budu hrat F3, tak ho posunu na puvodni uroven 
PS: OT pro uzivatele rezidentniho stitu Spyware Terminator: Kdykoli chci zmenit treba rozliseni obrazovky pres PTM-vlastnosti-nastaveni , nebo ted jsem chtel zapnout ten CCC, tak mi proste zamrzne PC a je nutny tvrdy restart. Stava se to jen me?
A jak funguje uporny rezim ve windowsech ?
počítač úporně předstírá, že nežere..![]:)](https://static.poradna.net/images/smiley/evilsmile.gif)
ještě k předřečníkům - můžeš investovat do 80+ Gold zdroje, zde se nabízí také celkem dobré možnosti úspor, zvláště, pokud tvůj stávající zdroj je něco neznačkového.
Nejjednodušší a nejlevnější by asi bylo změnit svoje návyky nebo pro kancelářské využití pořídit nějaký úsporný notebook/netbook. Proč musí PC běžet 14 hodin vkuse? Nestačí jej uspat?
Nechci investovat do dalsiho hebeda. Navic mam averzi vuci notebookum...nesnasim praci na nich. Ja bych to nechtel ani zadarmo
EDIT: Uspat PC nemuzu, protoze se mi pri prechodu do sapanku vzdy restartuje (Ano, "mackam" spravne tlacitko)