Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční HDD

Prosím o radu, dostal jsem od kamarádky počítač na kterém prováděla odvirování a v nepřítomnosti nastalo něco co uvedlo HDD do stavu nečitelnosti. Počítač nastartuje HDD nadetekuje leč z něj nic nepřečte. I když jsem disk připojil na jiný počítač tak jsem nemohl nic přečíst. A proto že ona dívenka nemá žádnou zálohu, jak jinak, tak mě uprosila ať zkusím zachránit data. Disk je Hitachi 250 GB, a bylo to provozováno pod Wistama. Čím nejlépe zkusit udělat disk vyditelný? Za každou radu již předem děkuji. Petr

Ale použil, prohlížel jsem vše leč nějaká odpověd typu tímto programem to projed a řekne ti co je špatně, tak to jsem nenašel, sice jsem našel program na opravu disku, leč jeho ovládání je anglické a nerad bych hned na začátku udělal něco nevratného z daty, přeci jen nechci dělat nějaké pokusy a smazat vše. Proto že to bych uměl ihned. Proto jsem se ptal at hned něco nepokazím. Petr

Tak jsem provedl podle rady zkuseneho lednika, program je asi dobry, lec stale rika ze ta cast disku co byla c: je porad necitelna, mozna jsem nezkusil nejakou zvlastni ulitu toho programu, ale pokud neco dobre neznam tak jsem opatrny. Tak prave nevim co dal, neni li jiny program ktery si s tim nejak aspon trosku korektne poradi. Ale i tak dekuji za rady, proto ze si jich vazim. Petr

No to jsem zkousel hledat, lez asi zadavam spatne co chci, mozna opravdu jiz nekdo mel stejny problem s timto typem disku, uz jsem ve stavu ze prectu to co bylo d:, uz ale neprectu to co bylo c:, a ted babo rad jak dal? Tedy kolegove jak na to? Predem dekuji za kazde nasmerovani, rad se dozvim jak jsem nesikovny, hlavne kdyz se podari precist ten disk. Petr

Petře, bez angličtiny to asi nepůjde. Kromě toho, velmi a zcela zásadně záleží na tom, jestli původní rozělení disku na partitions a formátování bylo provedeno pod Vistou/W7 nebo jestli byla Vista/W7 instalovaná "přes" XP. Spousta starších osvědčených záchranných utitlit totiž nezná novější způsob dělění, který používá Vista/W7. Vzpomínaný TestDisk se tuším hned na začátku ptá, jestli byl disk formátován pod Vistou nebo ne. Také je dobré vědět, že pokud je Vista instalována na panenský disk, vytvoří si na začátku 100MB zaváděcí oddíl, který ovšem některé záchranné programy vidí jako C:, vlastní systém je potom na D:, i když ve Vistách ho vidíš jako C:. Vista totiž vždycky hlásí jako C: ten oddíl na kterém je nainstalovaná, i když v XP to bude třeba E:. Takže pokud ti hlásí jako nečitelné C: a to C: má jenom 100MB, tak se o něj nestarej, žádná data na něm nejsou.

Aha, moje chyba, je to tak ze tam je ten prvni odil co je puvodni system a pak je to delene na pulku na c: a d:, a hlavne ted nevim co to bylo za system, to se musim podivat, na tom notasu je dole nalepka i kdyz hodne osoupana, ale trosku citelna. Jeste upresnim os. Ten test disk se ale neptal na system, i kdyz ted presne nevim, ale i na to se podivam, a s tou anglictinou to je sozitem a na tech par hodin zivota co jeste mam tak si nejsem jist zdli to stihnu, jiz jsem senior, ale zase mam cit pro veci a hodne se mi podarilo. Za radu ovsem dekuji. Petr

Ono je také možné, že ten noťas má na disku skrytý recovery oddíl, ze kterého se dá opravit poškozená instalace. V návodu to bude üvedeno. Nevím jaké máš možnosti, ale pokud opravdu záleží na záchraně dat, tak je nutné pracovat s bitovou kopií disku, protože pak můžeš zkoušet dle libosti a když se něco nepovede, začneš znova. Já bych začal tím, že bych si udělal zálohu disku (bitovou kopii) a původní disk bych vrátil do notasu a zkusil, jestli lze udělat recovery nebo jestli lze spustit instalační DVD Vista a zvolit opravu systému. Na zálohu použij třeba acronics.
http://www.acronis.cz/lp/kopirovani-disku/?gclid=C Kn46vfmt6ACFQi7ZwodFnuqTA

I když jsem disk připojil na jiný počítač tak jsem nemohl nic přečíst.

1) Disk byl vidět ve správci zařízení ?
2) Byl vidět disk nebo jeho rozdělení ve správě disků ?
3) Bylo vidět písmeno disku (např. E) s tím že systém souborů je RAW nebo to nešlo přečíst?

Hlavne treba definovať HDD - 2,5 alebo 3,5 (aby sme si domysleli, či išlo o PC alebo NB).

A teraz ide iba o HDD.
A zosnímanie dát.

1. objavuje sa pri načítaní spúšťania?
2. Je v biose? Je v biose definovateľný?
3. Ak použiješ externý systém - je zobrazený? Dá sa otvoriť?

Nebolo uvedené o aký HDD ide.
Hitachi 250 existuje vo verzii PATA, SATA a tiež 2,5 a 3,5.

Sám ich uprednostňujem.
Lebo sú najtichšie.
Aj keď pri PATA nevyužívajú plnú UDMU (iba 5) ATA-100,
za ten tichý chod to stojí.
Pri SATA II-300 niet o čom.

Omlouvám se ale nechci zakládat nové vlákno,když se můj dotaz týká také HDD.Na počítači se mě neznalému GB objevila výstraha - The hard Disk ST3320620AS s/n atd.had a non Typical smart attribute value fall no immediate action is reguired we recommend You to continue disk monitoring with drive health tool.Při překladu Eurotranem jsem z toho tak moudrý jako před překladem.Je mě už 65 a anglicky se učit už nebudu a pro prosím znalé o překlad,kterému bych rozuměl.Děkuji a přeji hezký den.

Disk ST3320620AS s/n atd.had a non Typical smart attribute value fall no immediate action is reguired we recommend You to continue disk monitoring with drive health tool.

Inak, znamená to:
Váš Seagate HDD má netypické hodnoty, nie je nutná okamžitá akcia, odporúčame aplikovať kontrolu stavu disku.