Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení WIFI a Ethernet zároveň

Dobrý den,
rád bych využíval současně dvou připojení. 1. wifi pouze do internetu a 2. ehternet pouze do lokalní sítě (včetně intranetu, sharepointu a dalších). Jakým způsobem se toto dá nastavit? Operační systém mám Windows XP. Děkuji.

pokud můžeš využít druhý lepší prohlížeč na domácí surfování - a ten mít předkonfigurovaný bez proxy, i tudy by šla cestička.

jak máte proxy předvolenou - konkrétní adresu:port, nebo konfigurační .pac skript? ten druhý případ by měl fungovat automaticky: není skript, není proxy.
ale firefox od verze 3 naopak nerozchodil síťovou cestu ke skriptu, bylo třeba mít skript nakopírovaný lokálně, ať liška běhá i po firmě (nebo vlastně medvědice nebo co to je za zvíře).

různé konfigurace ip na různých rozhraních jsem používal taky. uspaný ntb přinesený z práce domů, zapnu a připojil se mi přes wifi do domácí sítě.

nebo existují utilitky na změny pevných ip adres, i pro více rozhraní. jednou z jejich možností může být i změna proxy.

Windows XP maju naozaj zle riesene routovanie na rozdiel od inych slusnych OS.
Problem je v metrike, windows xp priradi "slabsiemu" pripojenie vyssiu metriku, takze musis priradit nizsiu metriku wifi pripojeni a xp zacnu uprednostnovat potom wifi pripojenie pred ethernetom.

No ale ved na to snad staci spravna lokalna IP a maska siete, a na lokalnu siet ides predsa cez lokalne IP adresy, t.j. pojde to cez LAN ptz to je rozsah spadajuci pod tu LAN, nie? (treba skusit neviem jak dobre je v tomto Win). U intranetu je ale otazny DNS, to by si mohol osefovat v subore hosts, a tam si uviest napevno tu domenu instranetu a k nej lokalnu IP.

P.S. pokial chces este k tomu Windowsom zakazat ist na internet cez LAN, tak vid fleg, prip. by som sa pohral s nastavenim brany u LAN (skusit nastavit ziadnu apod)

jo jo ty hosty jsem vyresil, nicmene stejne se nejsem schopen pri pripojeni obou adapteru zaroven, dopingat na jednu nebo druhou stranu (ven, dovnitr do lokalu) - prijde mi, ze to win delaji nahodne :-) ... nejak jsem se docetl, ze se nejakym zpusobem da nastavit priority skrzeva win routovani, bohuzel jeste jsem nemel dostatek casu to nejak obastlit :-)