Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co to je za základní desku?

Dneska jsem získal starou základní desku, je teda pěkně velká, asi tak jako kdyby vedle sebe postavil dvě běžné základovky.
Co mě překvapilo je to, že má integrovanou grafiku i zvukovku ( Creative Vibra), potom PS2 rozhraní.. Takže to asi tak staré imho nebude,
co mě zaráží jsou 2 sloty na CPU - to někdy v běžných PC bývalý 2 cpučka? Nějaký socket 5 je tam napsané..
Potom tam jsou 2 IDE kanály (další znak, že deska by mohla být novější) ale zase 8 slotů na staré RAMky - takový ten typ jako byl v 486, ale copak v době 486 se dělaly 2 procesorové PC a používalo se rozhraní PS2?
Potom je uprostředka takový konektor do kterého je zasunuté nějaké heblo, na kterém je 5 ISA slotů a 3 PCI sloty..

Co to je zač? A jak to je přibližně staré?

Typ nevím, ale je tam označení: "Intergral"

i staré 486DX měly PS/2 (ty přišly s IBM PS/2 (i386SX) počítači někdy kolem roku 1987?), integrované grafiky taky nebyly něčím nestandardním (většinou na VLBUS), zvuk už míň, ale taky býval integrovaný, ale to přišlo později, až s deskami pro Pentia (a hlavně "náslëdovníky" Cyrix a AMD K5/K6)

No podle toho popisu bych řekl že je to vytáhnuté z nějakého značkového počítače v provedení desktop.Na desce bylo vše vyvedené napevno vzadu /žádné dráty např. od seriál portů/ , typické je to tvoje hejblo, které se používalo aby počítač v provedení desktop byl nižší /přídavné desky souběžně nad základovkou/. podle těch dvou socketů 5 to sázím na pentium a na to, že do jednoho se cpal normální např 60-66mhz a do druhého případně ty lepší například P133 či vyšší. Někdy v té době došlo k vytvoření dvojitého napájení které měli novější pentia /vnitřní napětí -jádro -třeba 2,2 a venkovní standardně 3,3v- -takže možná aby to bylo univerzální a dali se tam strečit i nové procesory -rozhodně ne ale současně.

Podle toho hejbla -prostě téčko na vyvedení sběrnice -nejde podle mě o serverovou desku.