Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení router-switch

Zdravím,
mám venkovní anténu, na kterou chytám signál od místního poskytovatele internetu. V horním patře domku mám router, který rozděluje signál z antény. Od tohoto routeru vede UTP do wi-fi routeru D-link D165, ten mi šíří bezdrátový signál v horním patře domku a zároveň z něj vede další UTP do spodního patra. Tento kabel mám napichnut na svém NB, vše klape.
Chci provést to, že UTP před mým notesem pichnu do switche D-link DES 1005-D, z něj vyvedu kabeláž do již zmíněného notýsku, další do počítače ve vedlejší místnosti a poslední do AP Zyxel, abych měl i ve spodním patře domu bezdrát, pač signál z vrchního patra je díky masivnímu stropu hodně slabý. Ty dva zmíněné UTP ze switche bych měl pak jenom jako pojistku.
Jenže nastane problém v okamžiku, jakmile to zapojím skrze switch. Síť prostě nelze najít.
Zkoušel jsem psát prodejci, ten mi napsal, že je nejspíš vadný switch, ale když jsem ho zkoušel v práci, pak vše fungovalo.
Ještě dodám, že na wi-fi routeru mám aktivní DHCP.
Nějak jsem se na tomhle zasekl a tak jsem se rozhodl napsat sem.
Za případné rady předem děkuji a zdravím.

Libor

zkontroluj kabel switch-pc. ostatně ten switch má nějaké ledky.

k předchozímu: obrázek 3000 pixelů na výšku se mi opravdu nechce luštit.
pokud není možné sejmout (alt)printscreen nastavení routeru v prohlížeči, a to třeba v malování uložit do .png, pak je nastavení routeru nezjistitelné.

cháchá - chcu vidět blond sekretářky, jak budou tyto širokoúhlé prinscreeny vkládat do wordu - myslím že bídně vyhynou, nebo se konečně naučí změnit rozměr okna.

ke switchi: to je blbý, na router bys měl přes switch normálně vidět. ledky na switchi svítí nějakými barvami u tvého lan kabelu? (ostatně na routeru pro kabel se switchem taky)
v jakém módu je tvoje síťová karta - speed/duplex na auto? můžeš ručně nastavit 100mbit + full duplex a restart windows?

samotný router ti routeruje? když jsi připojený přímo za ním bez switche, dostaneš se na net?

netbios node type v nastavení routeru - je to sice blbost, ale nejde změnit na první volbu "broadcast"?

Méďo, já se omlouvám za ty printy, prve moc veliký diskutér nejsu a proto nemám zkušenosti s vkládáním, druhé je to pár týdnů co mám novou 17" širočinu a ta si to roztahuje abnormálně. Polepším se :-) Mimochodem s těma blondýnama, pokud mají office 07, pak mohou klidně spát. Včera jsem dělal nějakou seminárku, konvertoval www stránky do jpg. v tom hrozivém rozlišení 3000x??? px a pokud to plácnou do wordu, ten si to sám upraví na požadované rozměry :-)

Ale k věci, co se switche LED indikace týče, tak vše dle manuálu O.K., tzn. indikace napájení a pokud do něj vrazím UTP z routeru a další UTP ze switche do notesu, pak to normálně bliká v požadované barvě, což je teda paradox jak poleno. Na routeru bliká indikátor kabelu v zásuvce č. 1 taky jak má.

Nastavení síťovky pořeším odpoledne (tzn. speed/duplex)

Router D-165 routuje bez problému, pokud se na něj napichnu vynechaje switch, pak je to v naprostém pořádku a na net se dostanu.

Netbios určitě nastavit jde, testnu a v podvečer hodím výsledek.

Díky moc za reakce :-)

jen tak - můžeš si v práci nebo od kolegy půjčit switch ať je jasno? ledky indikují tvoji připojenou síťovku, ale ta přesto nedostane adresu od dhcp v routeru. ten dlink je běžný 100mbit, pár jsem jich použil a nebyly s nimi problémy - ale u tebe se to nechová jak má.
router je nový? nemá umřelý napájecí adaptér? k některým se dodávají adaptéry s trafem (kostkové provedení), ty se časem přehřejí a trafo ztratí účinnost.

Switch si v práci půjčím. Router (D615 ... celou dobu jsem psal D165, spletl jsem se, ale i tak se jedná o 100Mbit na LAN) nový není, používám ho cca 1 rok a nějakých problémů s napájením jsem si nevšiml, má to kostkovový adaptér, na kterém žádné známky výraznějšího přehřívání nepozoruji.
Testnu ten druhý switch a uvidím. Snad to rozlousknu :-/

Aha, mno nevím zda jsem teď obětí nějakého placebo-efektu, ale krabička switche a kostka adaptéru vykazují skutečně poměrně slušnou teplotu :-) ne takovou, že by to nebylo možno držet v ruce, ale přeci jenom to hřeje. Ovšem toto se kříží s tím faktem, že v práci mi ten switch prostě fungoval.

předpokládaná 1gbit síťovka v pc by neměla mít problém se 100mb switchem a měla by se nastavit automaticky. ale budiž, třeba je tvoje domácí síťovka vybíravá.
stejně tak ale nechce být přisíťováno ap, a to už je divné.
kabely jsi zkoušel různé, i kabel před routerem byl ověřen přímým připojením pc.
tak buď jestli není divný napájecí zdroj - ty hřející kostkové občas umírají.
anebo je náladový samotný switch - proto zkusit druhý.
protože není důvod aby jednoduchý switch něčemu bránil.

PROBLÉM VYŘEŠEN!!
Testnul jsem druhý switch a funguje to. Jen mi pořád neleze pod fousa, proč mi DES1005D fungoval v práci. Zkušel jsem přes něj i ping a vpoho (v práci). V každém případě mám teď doma switch podobného rázu od kolegy do věčného pronájmu, takže to dál řešit nebudu.
Moc děkuji za rady, připomínky a ochotu, moc si toho vážím, po zkušenostech z některých DF jsem ani nedoufal, že se ještě najdou lidé, kteří rádi poskytnou radu. DÍKY VŠEM :-)

já hloubal nad tím, že se liší 100mbit a 1gbit křížené kabely - kabely vyšší kategorie mají zkřížené páry které 100mbit nepoužívá.
ale protože byly testovány originální kabely - jeden dokonce od dlinku (router i switch jsou 100mbit), tady bych zradu nečekal.
a pokud jsou kabely rovné, tato alchymie odpadá.

jen na okraj: pro samostatný switch je možná škoda se omezovat 100mbity - pokud by se mezi pc častěji kopírovaly větší data, nebo byl v síti záložní nas disk/skladiště videa. dnes má všechno 1gbit síťovky, stejné rozhraní by tak slušelo i switchovi.