Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD SATA nebo UATA

Do sestavy Msi KT6V LSR, Sempron3000+, 1024/333, HDD Seagate Barracuda 40GB, DVD LG 4120B chci přikoupit ještě jeden HDD. Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemáte špatné/dobré zkušenosti s kombinací PATA a SATA disků na téhle základní desce (čipset VIA KT600). Teoreticky by tam měl jít v pohodě přidat SATA disk (mám vybrán tenhle: product.jsp ), jenže to člověk pořád čte, že na téhle desce to zlobí, tamhle to nejde atp.
Cenový rozdíl proti tomuhle disku: product.jsp je nevýznamný, jde mi jen o to aby to šlapalo bez problémů. Samozřejmě, kulatý kabel u SATA je výhoda, navíc u toho staršího disku očekávám, že by mohl brzy zabušit (běží téměř čtyři roky prakticky bez oddechu).
Prosím nedoporučujte mi jinou značku, na Barracudě docela trvám... :-)

Tak nakonec je to ta Barracuda: product.jsp , dal jsem přednost jistotě UATA.
Povypínal jsem všechny zbytečný větráky, vyhnal rodinu, aby byl klid a slyším jen ten větrák na procesoru. Teplotu jsem ještě neměřil, ani se k tomu nechystám. Kdysi jsem to u té staré čtyřicítky měřil, tam nevylezla přes 38 stupňů. Ta stošedesátka mi nepřijde teplejší, spíš naopak.
Takže úhrnem zatím spokojenost. Opět děkuji všem za rady a dovolím si dotaz označit jako vyřešený.