Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem usb vysílač písniček do aut

Dobrý den, nedávno jsem viděl jednu šikovnou věcičku...Jee to napájeno z autozapalovače...má to vstup na usb...vysílá to na námi nastavene frekvenci písničky z usb do auto rádia....např.: nastavím frek.:88,3(na tom vysílači a nastavím to i na radiu..) a spustím to...je to jakási náhrada usb vstupu do autorádia...chtěl ybch poprosit o nějaké odkazy na stránky s takovým produktem...děkuji

K vysílání na FM kmitočtech je třeba mít licenci. Byl by to docela chaos, kdyby měl takovej krám v autě každej druhej, představ si, že by ti místo Metallicy zabřéskala do rádia Helenka Vondráčková a v zápětí tě předjel důchodce s Moravankou.
Kmitočtové pásmo je omezené a proto podléhá regulaci. Takové zařízení nebude legální, i když to nevylučuje jeho existenci.
Mimochodem - mám pocit, že za takové nelegální vysílání jsou tučné pokuty.

To me kdysi take zajimalo, tak jsem se zeptal na CTu. Tady je odpoved od pana M. z ohoho uradu:

Veškeré podmínky pro provozování zařízení, na něž není třeba individuální oprávnění, jsou uvedeny ve všeobecných oprávněních, dostupných na www.ctu.cz.

Ve Vámi uvedeném případě je omezující podmínkou maximální vyzářený výkon 50 nW e.r.p. - viz článek 14 všeobecného oprávnění č. VO-R/10/10.2008-14 k využívání rádiových kmitočtů a k provozování zařízení krátkého dosahu

(http://www.ctu.cz/cs/download/oop/rok_2008/vo-r_10 -10_2008-14.pdf)

Dále je podmínkou, aby výrobek byl opatřen označením shody CE s identifikačním znakem (vykřičník v kroužku) a ke každému výrobku byla v uživatelské dokumentaci přiložena kopie Prohlášení o shodě (Declaration of Conformity) – viz www.ctu.cz v sekci ČTÚ informuje – Posuzování shody.

Takze jsou-li homologovany, pak do vykonu 50nW erp jsou pripustne.

Me by zajimalo na parkovisti kdyby se setkalo 100 lidi s touhle hrackou, 1) dechovka, 2+3+4) Hip HOP (silena skriparna kterou nesnasim), 5-20 POP, 21-40 Techno, 41-80 country a zbytek moravanka a Rock, a nakonec misto poslechu vysledny brum ::), silena predstava :-D

Nejhorsi je kdyz ten malej bazmek ma jeste i harmonicke kmitocty a dostatecne silne ze to leze az do radu desitek MHZ to je pak potesenicko, to se to pak ladi stanice, na kazdem kmitocte radio a porad to same :-D
Mozna by to bylo dobre jako kanadskej zertik skodo-zlobitko, trosku mi to pripomelo stare casy, okap, karel a 9V baterka, nejlepe kdyz jeste byly stare TV ve dreve, to pak kazdej ladil i duchy.