Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Explorer.exe chyba pri spousteni systemu

Ahoj, znicehonic se to stalo. Zapnu PC a po uvodni obrazovce se misto zobrazeni plochy vyskoci tabulka:
Nadpis: Explorer.exe
Text: Spravna inicializace (0xc0150002) se nezdarila.

Dam OK a nic se nestane, PC zatuhne muzu ho jen natvrdo vypnout, je to docela akutni vedel by nekdo co s tim? diky.

Dobre tak sem u instalace zvolil opravit system windows a ted jak se to doinstalovalo tak se PC sam od sebe restartuje v dobe kdy se ma zobrazit uvitaci obrazovka "vitejte". No nic skusim to dneska znovu a misto opravit dam novou instalaci, teda pokud mi do te doby nikdo neporadi co by s tim mohlo byt :)

to by zas mohlo být ovladačem grafiky - mění v té době režim grafiky.
nebo má zas nějaké problémy winlogon.exe - a to s tím explorerem ukazuje na pěkně nabořené windows.

1. vytáhni disk ven a přidej k jinému pc jako druhý, nebootovací
2. můžeš nechat disk proskenovat na viry a spyware (viz bod 4 - pokud bude formátováno, není nutno)
3. zachraň odtamtud data (kdybys měl rozdělený disk na systém a data zvlášť, nemusíš to řešit)
4. pokud ten hnůj nestojí za záchranu, oddíl na disku rovnou zruš, vytvoř znovu menší primární pro systém, velký pro data, oba naformátuj. data můžeš klidně vrátit na nový datový oddíl.
5. vrať zpátky do pc. pokud bylo nově formátováno, začni instalovat windows.

ve windows jde o součinnost:
1) toho, čemu někdo říká "nic jsem s tím nedělal" a co měsíc instaluje nějaké zbytečnosti do systému, nové vzhledy, programy které nemají své knihovny u sebe ale v system32, všemožný free a shareware paskvil v různojazyčných verzích
2) a automaticky běžících aktualizací windows
po čase se může stát, že něco z bodu 1) a 2) je spolu v konfliktu. někdy by to mohla vyřešit přeinstalace posledního servicepacku, jindy podle rozes.... systému je lepší začít úplně znovu.