Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Explorer.exe chyba pri spousteni systemu

Ahoj, znicehonic se to stalo. Zapnu PC a po uvodni obrazovce se misto zobrazeni plochy vyskoci tabulka:
Nadpis: Explorer.exe
Text: Spravna inicializace (0xc0150002) se nezdarila.

Dam OK a nic se nestane, PC zatuhne muzu ho jen natvrdo vypnout, je to docela akutni vedel by nekdo co s tim? diky.

ve windows jde o součinnost:
1) toho, čemu někdo říká "nic jsem s tím nedělal" a co měsíc instaluje nějaké zbytečnosti do systému, nové vzhledy, programy které nemají své knihovny u sebe ale v system32, všemožný free a shareware paskvil v různojazyčných verzích
2) a automaticky běžících aktualizací windows
po čase se může stát, že něco z bodu 1) a 2) je spolu v konfliktu. někdy by to mohla vyřešit přeinstalace posledního servicepacku, jindy podle rozes.... systému je lepší začít úplně znovu.