Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux -dual boot a zmena

mam spraveny dual boot Wxp a Lin Ubuntu, zavadzac Grub. Chcem namiesto Ubuntu dat mandrake 10.1 prepisanim celej lin particie na mandrake. otazka: poradi si Man s uz nainstalovanym Grubom,? zmeni ho? zachova? da Lilo? Alebo? pocuvam vase navrhy a rady. vdaka za kazdu reakciu, v Lin som lama

Může a nemusí si poradit, mandrake/mandriva nabízí tuším lilo i grub. Na tvém místě bych to udělal na jistotu - nabootoval bych z win cd a pomocí fixmbr nebo fixboot bych toho gruba vyrušil a nechal mandrake ať nainstaluje zavaděč načisto. Ber to jako radu od nelinuxaka :-)

Este jedna PODotazocka... Po spraveni dualbootu sa mi stava, ze pri vybrani WXP mi nabehne obrazovka s vyberom uzivatelov, ale neda sa na nic kliknut, resp. da, ale nic sa nedeje. Nepomoze ani volba vypnut PC (na obrazovke), len restart tlacitkom. Potom sa obcasspusti scandisk a XP nabehne normalne.( ak scandisk nenabehne, tak treba restart 2x). Ako to lepsie opisat: nabehne "teplomer", "teraz sa spusta WXP" a koniec, alebo screen s vyberom kt. sa neda vybrat

Vitaj v klube! Tiez som to robil 1x, neviem, mam ale vyssie opisovane problemy a myslim ze za to moze Grub. Nic ine sa totiz do PC nedostalo a pred tym bolo vsetko OK. LILO je "vraj" lepsie, neviem ale v com, povedali mi to ludia, kt. Lin videli 1x u mna a Lin pouzivaju len Llve CD pri zachrane dat a opravach

Tvrzeni ze Lilo je lepsi je postavene dost na vode. Neda se to tak obecne rict ktery z nich je lepsi nebo horsi. GRUB ma vetsi moznosti nastaveni, ale funkcne delaji oba totez. Jsou to zavadece ktere spusti vybrany OS.
Jinak presne stejnou kombinaci Ubuntu/WinXP/GRUB jsem provozoval bez potizi.

Nie Ubu nájde USB zariadenie, ale nastavit DNS je nad moje sily... su nejake rady na: linux pozri tam. Ofic. stranka zadacom neexistuje, len par nadsencov, kt. sa s radami neponahlaju. moj kolega vsak ma to iste a rozbehal to. Tak za uplatky typu kava z automatu po dobu mesiaca je radca:)