Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux -dual boot a zmena

mam spraveny dual boot Wxp a Lin Ubuntu, zavadzac Grub. Chcem namiesto Ubuntu dat mandrake 10.1 prepisanim celej lin particie na mandrake. otazka: poradi si Man s uz nainstalovanym Grubom,? zmeni ho? zachova? da Lilo? Alebo? pocuvam vase navrhy a rady. vdaka za kazdu reakciu, v Lin som lama

Vitaj v klube! Tiez som to robil 1x, neviem, mam ale vyssie opisovane problemy a myslim ze za to moze Grub. Nic ine sa totiz do PC nedostalo a pred tym bolo vsetko OK. LILO je "vraj" lepsie, neviem ale v com, povedali mi to ludia, kt. Lin videli 1x u mna a Lin pouzivaju len Llve CD pri zachrane dat a opravach

Tvrzeni ze Lilo je lepsi je postavene dost na vode. Neda se to tak obecne rict ktery z nich je lepsi nebo horsi. GRUB ma vetsi moznosti nastaveni, ale funkcne delaji oba totez. Jsou to zavadece ktere spusti vybrany OS.
Jinak presne stejnou kombinaci Ubuntu/WinXP/GRUB jsem provozoval bez potizi.