Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC nebere pálidlo, DVDROM však ano.

Ave. Uz s tim bojuju dva dny a nejak se nemuzu dopatrat pravdy. Vec se ma tak, ze se zakaznikovi "zneviditelnilo" palidlo (DVDRW Sony). Nest, vyzkousel jsem obecne pouzivane postupy (odebrani radice, upper/lower filter, vymenu kabelaze, reset a znovuvyladeni BIOSu,...). Nic. Strkal jsem tam postupne palidla LG, /jine/ Sony, Samsung... nic. Mechaniku rozpozna BIOS, windows vehementne odmita. Nu co, rikam si, zkusime zdroj - ani sestsetpadesatka Corsair s tim nehne. Tak jsem tam strcil DVDROM LG, a ejhle, mechanika zadetekovana a zobrazena ve win. Po vymene za palidlo zas prd. Totez se deje v live Ubuntu, ktery pouzivam "na testy". Uz mam z toho hlavu v pejru. Opomnel jsem neco?

konfigurace: C2D E8400, 4GB RAM (v dualu) /memtest proveden/, ATI HD4850, HDD WD Black SATA, DVDRW Sony Optiarc SATA.

testovane mechaniky: LG H22 SATA, Samsung SH PATA, Sony Optiarc DRU SATA, DVDROM LiteOn SATA, DVDROM LG PATA.

OS: WXP Proff SP3

Diky za odpovedi, ale myslim, ze za bezmala dvacet let servisovani PC nejake minimalni zkusenosti mam ;-). Vse, co jsi psal (i vyse), provedeno, drajv ve spravci nebyl.

Nicmene mam roz(h)reseni: Verte ci ne, vitezem se stava... CHORY PROCESOR ::)! V navalu zoufalstvi jsem CPU vyskubl a nacpal tam plonkovni E7500 - system nabehl ukazkovym zpusobem, vcetne detekce palidla. Holt, jsou veci mezi peklem a zemi...

Vsem zucastnenym dekuju, znacim vyreseno.

edit: Jo, dluzim ti tu desku - Gigabyte GA-EP45-DS3.