Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení pro lepší grafickou kartu?

Dobrý Den přátelé.

Přemýšlím o koupi nové grafické karty, jelikož má stará Ati 4850ka to už v poslední době docela nestíhá. Opět půjdu do grafických karet ATI a pohlížím na 5870ky... Nejprve bych se zeptal vyplatí se zainvestovat a koupit kartu s 2GB pamětí?

Jinak z těch 1GB karet by mne zajímalo toto -

http://barbone.cz/index.asp?stiid=94726&strsort=&s tr=0&tit=Sapphire%20Rad%20HD%205870%20Vapor-X%201G B%20DDR5%20256bit%202xDVI%20HDMI%20DP%20PCIE

http://barbone.cz/index.asp?stiid=94990&strsort=&s tr=0&tit=PowerColor%20ATI%20Radeon%20PCS+%20HD%205 870%201GB%20DDR5%202x%20DVI%20HDMI%20DP%20PCIE21

Krome taktů paměti a chladičů, se karty v ničem neliší... Akorát že ta PowerColor má ještě v balení hru... No nikdy jsem nebyl extra znalec co se týče HDW, radši se zeptám zkušenějších. Poprosil bych o vyjádření,proč, jak kde, případně tipy... Děkuji

Z těchto dvou bych šel asi do Sapphire, Vapor-X je už dlouhou dobu záruka tichého a kvalitního chlazení, jinak paměť vem podle toho v jakém rozlišení hraješ, většinou se více paměti vyplácí až ve vyšších rozlišeních, kdyžtak si zkus najít testy jakýchkoliv 5870 v různých hrách a rozlišeních, pochybuju, že by nějak výrazně v nekterých hrách i ve vyšším rozlišení nějak nestíhala, na druhou stranu, jestli budeš hrá na nejvyšší rozlišení 30" monitoru se všemi detaily tak už by to chtělo poravnat ten rozdíl oproti 1GB