Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Win.XP.na starší Hardware

Dobrý den,dost jsem si přečetl o instalaci Win XP.na novější hardware,ale mám opačný problém.PC.sestava zákl.deska Shutlle AK 38N,CPU AMD Athlon XP 2000+ , GPU Ati Radeon 8500 /64MB /DirectX 8.1/, BIOS AWARD 11/01/02, Chipset VIA 8367 Apollo KT333CF. Na tomto počítači byl vadný HDD. Po jeho výměně jsem nainstaloval Win.98SE. Vše v naprostém pořádku.Rozhodl jsem se nainstalovat Win.XP PRO.SP 2 , SP 3 , ani v jednom případě se nezdařila instalace. Průběh instalace: načtení cd v pořádku , spustí se načítání souborů na disk,v určité fázi (nedovedu přesně postřehnout kdy se to stane,při načítání jakého souboru ) se instalace zastaví.Monitor stmavne pouze vlevo nahoře bliká kurzor,cd mechanika přestane načítat.Instalaci musím ukončit reastartem. Měnil jsem cd. mechaniku,paměti,propojovací kabely,nic nepomohlo.Nedostávám žádnou hlášku o tom kde je chyba a nevím si rady.Pokud by jste mi mohl někdo poradit budu rád. Děkuji.
Změna předmětu, původně: Instalace Win.XP.na starší Hartware (rh)

Nedalo mi, pozrel som na nejaké sťažnosti na ten mainboard. Sú značne podobné, nestabilita, problémy s RAM. Ten mainboard zrejme nie je najvydarenejší ..
http://www.hardwareanalysis.com/content/topic/1387 3/
Zvlášť pre teba môže byť zaujímavé

I tried lowering the FSB to 100 Mhz (am running an Athlon 2100) - it still crashed - then set the FSB back to 133 and changed the RAM speed from default/auto to 133 Mhz. Suprise!
The system seems to be running fine now.

you do bring up a good point. The Athlons run best when the FSB and the memory speed are in sync. So that 2100+ FSB is 133(266) and the memory needs to run at 133(266).

BIOS a Drivery máš na :
http://global.shuttle.com/download03.jsp?PI=623&OS =0

Dnes jsem ještě pokračoval v odstraňování problému. Sehnal jsem si originál Win XP home prem. SP.1 které tam byly. Prostřídal jsem jednotlivé sloty pamětí,vždy se stejným výsledkem nezdařené instalace.Nakonec jsem provedl instalaci Win. 98 SE ,nainstaloval ovladače a vše běží jako fík.Rozhodl jsem se projinou zákl.desku. Děkuji za spolupráci všem kteří se mi snažili pomoci.