Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 128MB/256MB paměť pro grafiku

Ahoj všem, chci si koupit grafiku (konkrétně ATI Saphire Radeon X550), ale nevím, zda je lepší koupit ji se 128MB nebo 256MB. Cenový rozdíl je minimální (cca 50 kč) ale ve všech článcích zabývajících se výběrem grafiky doporučují 128MB verze (obecně). Nevíte někdo, proč by měla být 128MB lepší než 256MB?
Díky Tom

[mod]Opraveny titulok 12MB -> 128MB (MM..)[/mod]

Já teď mám Radeon X600Pro taktovaný o 170mhz nahoru 256mb paměti, a nemůžu si stěžovat, FEAR při rozlišení
1152x(teď nevím kolik) na střední detaily uplně plynule.
Známej má 128mb verzi a při stejným nastavení se mu FEAR pokaždejch pár krocích sekne a hdd loaduje, ale dá menší kvalitu textur, a jede to ok a není to skoro poznat.

No já jen že do sestav dávám obvykle Sapphire Radeon 9600 (ovšem to jsou sestavy na velmi příležitostné hraní) a teď potřebuju něco trošku graficky silnějšího, ale s citem. Sestava za 16 bez DPH. Tak mi padl do oka ten Gigabyte Maya, protože je s pasivem. Parametrově se to zdá býti shodné s tím tvým Sapphirem. product.jsp
Jsi spokojenej za ty peníze?

Takže by to asi mohla být rozumná volba do počítače za šestnáctku bez daně, ne? Je to pro mladíka, kterej už ale není v pubertě a ví, co za svoje peníze tak nějak může očekávat. Taky ví, že není třeba mít detaily nutně na high. Je již dnes nějaká hra, která by na X1600 snad nejela vůbec? Já jen aby pak nebyl zklamanej. Sice by se dalo ještě někde ušetřit na lepší grafiku, ale dělal bych to opravdu nerad. Není to můj styl.