Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ATI, Asus, S-Video, Cinche

Mam kartu Asus Radeon X850XT, potrebuju pripojit jako sekundarni zarizeni TV a nemuzu prijit na to jak.
Krome samotneho pripojeni, resim jeste takovou vec, ze TV-OUT (respektive VIVO) je na konektoru S-Video. K tomu jsem dostal redukci se trema cinchema (cerveny, modry, zeleny) a zadny navod, ktery je tv-out.

Protoze absolutne nevim jak TV pripojit, jeste navic zkouset na me pokusy vsechny tri cinche, tak to asi nikdy nezapojim. Potrebuju teda poradit, jestli nekdo mate podobnou kartu od Asusu, jak z toho ven ?

Dik.

Sorry, nedošlo mi, že ta redukce má přímo i S-Video konektor. Pokud tedy tazatel vlastní S-Video kabel, je to jedna z cest. Jinak s tím, co má (ty barevné cichce), asi moc nenadělá. To je zřejmě na vytažení jednotlivých složek videa. V příslušenství je ale ještě jeden se žlutým cinchem, viz můj odkaz výše. Pokud ho má, nemusí letět do kšeftu pro redukci.

Dik. Kokal jsem na PCtuningu na nejaky navod a taky tam byl ten kabel, jak mi radis. No takhle z prace to nedovedu rici, ale asi tam ten druhy kabel opravdu bude. Takze dik.

P.S. K cemu by mohl byt ten kabel, ktery jsem tam omylem pripojil ? (Na jeden strane S-Video a na druhe tri cinche - cerveny, zeleny, modry)

ty barevné cinche jsou RGB jednotlivé barevné složky signálu. Nemám čas studovat tu kartu ale obecně platí pro tebe dvě možnosti, buď použít redukci na scart (modrá, zelená, červená) co ti ukázal kurt, ale musí to tvoje TV podporovat to znamená AV mód musíš mít možnost přepnout na RGB vstup, nebo použít klasické kompozitní video, kde je dohromady RGB (opravdu zjednodušeně řečeno, nebudu to zde popisovat bylo by to na půl stránky) to umí každá TV, která má scart a použiješ pouze žlutě označený cinch . Z té karty musí jít určitě kompozitní video signál to RGB je navíc a samozřejmě nejlepší , protože se už nic nedekóduje a barevné složky ti jdou přímo přes předzesilovače RGB a korekční obvody rovnou na katody obrazovky.

Mám přesně tutéž kartu (a TV taky jen s cinchema a scart) a po chvíli laborování se mi to taky nedařilo a tak jsem se na to vykašlal :-/

Jaksi se mi nedařilo nastavit, aby se na TV posílalo rozliško 1280*1024, jde tam jen 1024*768, kdy část plochy nevidím. A dostat nějak obraz z TV do PC se mi nepodařilo ani náhodou.

2 Redmarx: pokud se ti nějak podaří VIVO rozdýchat, šupni sem pak řešení. Šachování s TV signálem sice není něco, bez čeho bych nemohl žít, ale když už to ta karta (prý) umí, rád bych to aspoň vyzkoušel. Thx.