Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem naběhnutí sytému+nefunkční myš

Ani nevím kde bych začal, mno nejlépe úplně od začátku. Po týdnu se vrátím k počítači a po zapnutí mi nahlási chybu, že chybí soubor <windows root>/system32/hall.dll Po odentrování my vyjela obrazovka s výběrem windows, což nikdy nedělalo. S možnostmi: "Windows Xp home edition" a "Windows výchozí". Překliknul jsem na Home edition a systém v pořádku naběhl. Při příštím spouštění systému už to chybu nehlásilo, ale výběr windows vyskočil. Což mě nebavilo pokaždé zaklikávat, a tak jsem zalezl do souboru boot.ini, že nejspíš tam to přenastavím. Zjistil jsem že je soubor nějaký divný, tak jsem ho uvedl do defaultního stavu.

Stav před opravou:

[Boot Loader]
Timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S /usepmtimer
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

Stav po opravě:

[Boot Loader]
Timeout=30
Default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S /usepmtimer
[Operating Systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Home Edition" /fastdetect

a ještě jsem odškrtl možnost 30sec výběru windows, s doměnkou, že tak se to bude spouštět bez ní.
po restartu to opět napsalo již zmíněnou chybu ale po odkliknutí nenaskočil výběr windows, ale obrazovka MSI A: disk error (nebo tak nějak podobně)
To už jsem zkoušel vše možný v biosu, kde jsem dával ty 2 možnosti s nahrátím defaultních nastavení. Nakonec nevím jak se mi to podařilo, ale do windows jsem se dostal, vyskočilo okno s disk errorem a hned poté okno s výběrem systému. Nadšení, že jsem se vrátil aspoň do skoro původního stavu hned vymizelo, protože přestala fungovat myš. Pomocí klávesnice jsem aspoň vrátil soubor boot.ini do stavu před opravou a opět jsme zaškrtl políčko nastavení s 30s výběrem windows (radši abych vše vrátil jak bylo). Myš jsem zkoušel vypojit, zapojit. Zapojoval jsme i starou myš, přeinstaloval jsem program k myši, ale myšce nesvítí světlo a nefunguje. Snad jsem na nic nezapomněl a díky za odpovědi a rady.

EDIT: Asi jsem přišel na to, proč nefungujě myš. Oni totiž nefungujou ani flashky, tudíž nefungujou USB porty.

Zazdilo ti to defaultni driver USB. Zkusil bych preinstalovat ovladac chipsetu, ale to bude az druhotny problem. Prvotnim bych oznacil mozne trojany ci problem se systemovym diskem (tohle spis). Nabootuj z instalacky do konzole a prover disk prikazem chkdsk c: /f /r (predpokladam, ze tvuj sysdisk je c:). Po zadani prikazu bez na pivo. Az se vratis, uvidis. Nezmeni-li se nic, pouzij SAS. Nepomuze-li ani ten, reinstaluj wokna.

bez myši tam nejde nis spustit

Vo Win VZDY ide vsetko urobit aj bez mysi.
Nespustaj to CD dementnym autorunom, ale si to otvor v prieskumniku a spust len konkretny instalator ovladaca (orientovat sa da s trochou intuicie podla nazvu zloziek), alebo si stiahni ovladace z webu vyrobcu tvojej zakl.dosky a tie si spustis v prieskumniku klavesou Enter.

ja už si nevim rady, ani na googlu ten driver nemůžu najítp rotože se v tom nevyznam. Mam "K92 ultra SLI MS-7250(v2.x) 570 series chipset" našel jsem toho dost, ale fakt nevím co přesně stáhnout

EDIT: podařilo se mi zprovoznit starou myš, která má te převaděč konektoru. Ale problém přetrvává no :_(. Po každym spuštění odkliknout F1čkou A: disk error, následné rychlě přepnutí na "home edition" a nefunkční USB :/.

EDIT2: v nějakém jiném topicu jsem našel, že může být problem ve vadném driveru a že ho stačí vymazat a on si při restartu sám doplní ovladače. Ale fakt nevim, co z toho je USB

[http://dl.s4.uloz.to/Ps;Hs;fid=4181621;cid=5448383 00;rid=1807686809;up=0;uid=0;uip=81.201.60.169;tm= 1267826697;ut=f;aff=uloz.to;He;ch=9b4c01f944271ff7 e1189c088a0722d3;cpnb=4627;cput=tjku;cptm=12678162 61;;Pe/4181621/screen.jpg?bD&u=0&c=544838300&De]

Tak teď jsem zmatený, ovladač chipsetu je? Já myslel, že je na základovce a to jsem z oficiálního webu stáhl i nainstaloval všechny ovladače k mému typu zákl. desky.

EDIT: Ve správci zařízení jsem našel možnost zobrazení skrytých zařízení, v nich mělo jedno na sobě žlutý vykřičník, tak jsem ho chtel zkusit vypnout/zapnout. Po vypnutí to chtělo restart, tak restartuju PC. po restartu se ho snažim zase zapnout a píše mi "Systému windows se nepodařilo toto zařízení povolit". možná to má něco společného s mým problémem.

screen:
[2ihky2q.jpg]

Děkuji všem za vyloženou námahu. Bohužel všechny rady byly zbytečně složité a pomohl mi tátův známý, který šel tou nejjednoduší cestou a řekl mi ať se podívám do biosu, jestli nejsou vypnuté USB. Ano byly vypnuté :-). Prý to mohl způsobit např. vir, slabší baterie a nebo i já sám. Ostatní chyby v podobně toho "A: disk error" apod. už vyřeším reinstalací windowsů, protože už mi běží bez reinstalace cca 3 roky a je tu už dost bordel.
PS: přesto všem děkuji. Firello