Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde SLI

Dobrý den,
pokouším se zapojit dvě grafické karty do režimu SLI. Základní deska je DFI lanparty ultra D, ID základní desky 04/06/2006-NF-CK804-6A61FD49C-00.
Karty jsou nVidia 8800 GT turbo edice. Na desce mezi dvě PCIE sloty je řada junru, které nastavím aby PCIE 1 a PCIE 4 byly 8 krát. Karty spojím můstkem zapnu PC a nic se nestane. Win naběhnou ale nikde žádná známka o SLI zapojení. Ani v ovládacím panelu nVídia. Ve win je detekována pouze jedna grafika zapojená přes PCIE 8 krát.
Někde jsem četl, že to tahle deska neumí někde, že jo. A taky jsem si všim, že každá z grafik má jiný bios. 62.92.16.00.04 a 62.92.1F.00.04 mohlo by mít na to vliv, že nejde SLI.
Děkuju za každou odpověď a radu.

1) Mrkni se, jestli obě karty mají zapojeny přídavné napájení (pokud mají).
2) je možné, že základní deska potřebuje aktualizaci Biosu. (se starší verzí biosu to nemusí jít)
3) Zkus nahrát nové ovladače ke grafice. (nové ovladače = podpora SLI)
4) Ten spojovací můstek je řádně nasazen?
5) Netuším co máš za OS. Na win 98 ti SLI nepojede.

Jak píše Karel

DFI lanparty ultra D

Sběrnice PCI-Express, která je doménou nejmodernějších čipových sad, je zde reprezentována netradičním rozvržením PCI-Express slotů. K dispozici je totiž dvojice PCI-E x16 slotů, které ovšem u non-SLI čipsetu nelze využít ke spojení dvou karet nVidia. Možné je však zapojit dvě karty provozované samostatně, využíl pak lze další PCI-E x4 slot a také jeden PCI-E x1. Pro rozšíření běžnými komponentami v podobě PCI karet jsou samozřejmě přítomny i klasické PCI sloty, konkrétně v počtu dvou.

Zřejmě je to ta deska na kterou vede ten odkaz víše. To jsem se taky dočetl, že je to provoz 2 grafik samostatně. Ale na desce mezi dvěma plnohodnotnými PCIE sloty je rada junpru. U kterých je napsáno jedno zapojení normál a druhé SLI. vedle je tabulka a a ta říká, že při správném zapojení junprů jsou oba sloty 8 krát. A sli režim. V biosu je taktéž možnost povolit SLI.

Najdi si manuál k desce a nastav jumpery a bios. Je zřejmé, že ta deska už je historický kus. Chápu tvoji touhu po SLI, ale nebudeš mít lepší, když si koupíš jednu výkonou kartu? Pokud by jsi SLI sprovoznil, tak nečekej extra výkon.Jakej procesor máš v desce osazenej?Aby to nebyl nejslabší článek celé sestavy.

Tak trocha historie už to je. Ale zatím pořád dobrá. Zatím jsem na ní rozjel každou novou hru a ve velice slušném rozlišení. Osazena je 3GB pamětí Kingston hyper X CL2 v dualu, procesor AMD Athlon 64 X2 4600+. Systém běží na dvou discích Westen Digitan 250BG zapojených do raid, zdroj seasonic 650W. Grafika jak už je prezentováno 8800 GT 512Mb.

Tak jo SLI bych chtěl, protože tato karta je opravdu vykoná, na to, že je dva roky stará tak si zatím poradila se vším beze menších problému. Např. Need for Speed™ SHIFT 1605*1050 vše na max vyhlazování 4 krát, běží jak víno. Jen u hodně náročných 3D akcí musí jít rozlišení trochu dolu a vypnout vyhlazování.
Tu druhou grafiku jsem sehnal za směšné peníze tak trocha výkonu navíc by potěšila. Nehce se mě teď zrovna utrácet za novou super výkonnou grafiku.