Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Význam oznámení na počítači při pokusech o připojení na internet

Zdravím vás, prosím pěkně potřeboval bych poradit v jedné zapeklitosti. Moje šéfová si pořídila internet, ale když se chce připojit na síť, počítač hází hlášky kterým nerozumí a já taky ne. Byl by z vás někdo tak moc hodnej a osvětlil nám co znamenají tyto věty??
- Tento ovladač není digitálně podepsán
- V počítači nebyl nalezen žádný modem Plug and Play
- Chyba 800 Připojení pomocí virtuální sítě nelze vytvořit. Server VPN není k dispozici nebo parametry nejsou správně konfigurovány.

Podotýkám, že šéfová má ten comp z druhý ruky, není vyloučeno, že je tam nelegální kopie XPčka. Já nevím jak se to dá zjistit off-line, ale jelikož tam má nainstalovanej WMPlayer 9 a zakázaný aktualizace, je to dost pravděpodobný. Původní majitel není k sehnání.
Je možný, že se nelze připojit na net díky nelegál kopii? Není to nějaká pitomost?
Ve firewallu je to v pořádku a signál v bytě taky. Tak nevím. Poradí někdo, moc prosím?

Já bych tipoval, že původní majitel měl nějaké vytáčené připojení přes USB modem a tím vznikají všechna hlášení. Zrušte různá nepotřebná připojení a zkontrolujte nastavení připojení v prohlížeči. Jinak za 1400,- Kč určitě nekoupíte legální Windows pro PC z druhé ruky. Na to se musí koupit tzv. krabicová verze, která stojí cca 1x tolik co OEM. Je na tom PC někde štítek s tzv. certifikátem pravosti, kde je i licenční číslo Windows?

pravost windows ať si vyřeší s billem, to je mi fuk. akorát ať si zakáže službu "automatické aktualizace".

ty chybové hlášky: smazat minulá síťová připojení v ovládacích panelech, odebrat neexistující hw a modemy ze správce zařízení.

nainstalovat současnou síťovku, případně nastavit (nechat na automatické získání adresy) podle aktuálního připojení do sítě)
pokud se jí spustí průvodce sítí, zvolit připojení pro malou kancelář a domácnost.

jestli má modem, mívá obvykle vlastní instalátor. blbé hlášky windows neřešit.

pravost windows ať si řeší majitel, to není tvoje starost.
akorát z příkazového řádku spusť services.msc, a zakaž ty automatické aktualizace.

jestli po tobě chce rozchodit síťové připojení, zkontroluj co má teď k dispozici za síťové karty, případně modemy apod. jestli jsou nainstalované uvidíš v přehledu hw v ovládacích panelech (devmgmt.msc)
jestli je s nimi vytvořené a nějak nastavené síťové připojení s nějakými parametry, uvidíš zas v ovládacích panelech - síťová připojení (C:\WINDOWS\system32\ncpa.cpl)

pokud máš problém s instalací čí nastavením jakéhokoli zařízení a řešíš nepodepsané ovladače, měl bys to někomu svěřit.