Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Casta "Modra smrt" pri butovani..

Zdravim poradnu...

Prosim Vas,znama si koupila notebook a dale do nej nainstalovat WinVista 32bit Ultimate..Chvily to slo jak ma,ale pak to zacalo casto padat do "modry smrti"..Vubec netusime proc,notase pouziva na net,vypalovani,ICQ,apod..Domnivam se,jestli v tom nema prsty taky jeji i-net,ktery ma pres USB modem od Vodafone..

Na obrazku je,co nejcasteji v modre smrti ukazuje za chybu..
Nevite nekdo jak se toho problemu zbavit?

Moja znama by jej povedala, ze ak kupila novy NB s Vistou, nech ju da ihned prec,
a da tam XP.

Ale, ak by moja znama pocula, ze Vasa znama si tam sama dala nainstalovat Vistu - tak by ju riadne moja znama oklebetila.

Ešteže sme muži,
a neklabetíme (česky: nevedeme drby).

No horsi je,ze se uz "do nej"nemuzu dostat ani pres Nouzovy rezim...Vypada to na reinstal OS...Ale to je uz 2x za poslednich 7dni.. :-(

EDIT: Kdyz jsem googlil tak jsem nasel,ze jsou spatny ovladace,nebo prepnuti radic SATA..Taky se tam spomina o RAM..Memtest86+ vsak zadnou chybu nevykazal...

z google nevypadává nic rozumného, co by ukazovalo jedním směrem. podezřelé jsou ovladače - snad grafiky.
v jejím případě není moudrým rozhodnutím nechat si nainstalovat systém nějakým samoadminem - když si to nechtěla instalovat sama, měla vzít funkční systém od prodejce.
chybou taky bylo při prvních pádech neřešit eventlog, případně kdo umí - dump files.

u nových desek nainstalovat driver chipsetu, asi po pětisté třetí. jinak si windows nerozumí dobře s tím, co mu připojíš na sběrnice - o které se ten chipset stará.

protože je tato instalace prakticky mrtvá, můžeš zkusit přeinstalaci systému přes ni (opravná instalace) - jestli se to po restartu rozběhne. pak updatnout ten driver, a pak začít hledat staré chybové hlášky v prohlížeči událostí.

moc se mi nezdá že by samotný usb modem takto položil windows, ono toho bude víc. taky vyčistit odpojená zařízení z předchozích neúspěšných instalací.

nainstalované ovladače prý zálohovat jde, jmenuje se to snad driver magic a podobně.
nepoužívám to, prostě si instalačky ovladačů nechám v adresáři \driver
jinou možností je čistě nainstalovaný vytuněný systém (jen systémový oddíl) uložit do image souboru (true image, ghost) - staré xp se v pohodě vešly na dvd včetně nainstalovaných aplikací.