Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení sdílení adresářů pod winXP

Dobrý den,

mám počítačovou síť, zhruba 12 PC. Mám vypnuto zjednodušené sdílení souborů. Chtěl bych u sdílených složek nastavit přístupy pouze vybraným uživatelům v rámci sítě. Když chci vybrat ty konkrétní uživatele, tak pod položkou umístění mám pouze lokální pc a nemohu vybrat jiné. Musím tedy ručně napsat název nějakého počítače v síti / jméno uživatele na tom pc? Nebo to jde nějak udělat abych si mohl vybírat i jiné umístění než lokální pc? Nebo vůbec nemohu nastavit takovýmto způsobem přístupy uživatelům z jiných pc? Děkuji za rady...

Presne ako uz pisal Vladimir. Ak nemas domenu, tak si musis vsetky uzivatelske ucty aj so spravnym heslom vytvorit aj na tom PC ktory zdiela data (pretoze odkial inac by mal ten zdielajuci PC vediet ze pre uzivatela Pepa je spravne heslo "Pepa Doji Kozu", ked nema domenovy server? Jedine tak ze ho ma aj lokalne s tym samym heslom).
Nutno upozornit ze pocet sucasne pripojenych uzivatelov na beznych Win je obmedzeny (home tusim 5, pro tusim 10 ? neviem zhlavy). Ak chces zdielat viacerym potrebujes Win server. Na server pouzi radsej linux a sambu, budes to mat zdarma a nie drahy obmedzeny MS dementizmus.

na vsech pc mam vypnute zjednodusene sdileni a uzivatel "pepa" je pouze na pc, kde se sdileny adresar nachazi. Na konkretnim pocitaci kde to jde je jiny uzivatel napr. "standa", "pepa" tam proste neni! A pri pripojovani sitove jednotky vyplnuji uziv. jmeno pepa i s jeho heslem!

Ano. Prip pripojovani na tu zlozku sa pripajas ako PEPA, lebo na tom zdielajucom PC neni uzivatel STANDA a teda jeho nevedel overit. Az si urobis na tom PC aj uzivatela STANDA, tak sa nebudes muset prihlasovat pri pristupe ako PEPA. A co sa ti na tom nepozdava? Na tom PC ktore zdiela predsa mas nastavene prava len pre pouzivatela ktory je znamy tomu PC (PEPA), ved o tom tu uz 3hodiny piseme s Vladimirom.
Co teda vlastne chces?

Nechapu co je na tom nepochopitelne...

PC1(na nem je sdileny adresar jen pro PEPU, lokalne je zde uzivatel PEPA)
PC2(z nej pripojuji sitovy disk se zadanim jmena PEPA a jeho hesla, lokalne je zde uzivatel STANDA) - připojí se
PC3(z nej pripojuji sitovy disk se zadanim jmena PEPA a jeho hesla, lokalne je zde uzivatel KAREL) - připojí se
PC4(z nej pripojuji sitovy disk se zadanim jmena PEPA a jeho hesla, lokalne je zde uzivatel PAVEL) - nepřipojí se
PC5(z nej pripojuji sitovy disk se zadanim jmena PEPA a jeho hesla, lokalne je zde uzivatel PETR) - nepřipojí se

Jde mi to pouze z tech 2PC z jinych ne...

dobra je to teda taky moznost, me jen zarazelo proc to na 2 jde a jinde ne...

tak mi povez jestli aspon jde aby se mi takto nove vytvoreni uzivatele nezobrazovali na uvodni prihlasovaci obrazovce? Pouzivam tu s ikonami a chci to tak zachovat, je mi jasny ze kdybych zvolil ten zpusob kde se vyplnuje i uz. jmeno tak by to bylo vyreseny, ale myslim si ze by tahle moznost to nejak udelat tam mela byt, vzdyt uziv. "administrator" se tam taky nezobrazuje...