Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji upravit typ souboru ve Windows

Možnosti složky - Typy souborů - upřesnit...

Zde potřebuji nějak nastavit funkci Open tak, aby nebyla použita kompletní cesta (tak je to standardně), ale jen samotný název souboru bez přípony.

Něco na způsob jako FAR Manager v asociaci souborů s parametrem samotný "vykřičník"

Nechapem co do toho pleties Total Commander, ak chces zmenit asociaciu Windowsov.
Mozes skusit namiesto "%1" zadat "%~nx1", ale neviem ci to funguje aj v asociaciach (je to pre .bat subory u Win2k/XP), alebo si urob na to .bat subor (vid Start-Napoveda, davkove subory, resp. "batch files"). Prip. si pozri aj napovedu o asociaciach.

Proč TotalCommander? Protože třeba FAR má vlastní asociace a umožňuje přesně to, co potřebuji.
No, mezitím jsem už zjistil, že TotalCommander tuto vlastnost nemá a pouze přebírá asociace z Windows

Ale parametr "%~nx1" pomohl, cesta je pryč, už jsem téměř u cíle.
Potřeboval bych už jen zrušit příponu u souboru - a je to.