Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nejede firefox, prosím o radu

Dobrý den, prosím o radu a nejprve napíšu, že nejsem na počítače moc odborník

Používám prohlížeč Firefox, před pár dny mi přišlo, že jsou dostupné aktualizace, ty jsem provedla ... při dalším spuštění se mi vždy objevila tabulka, že aktualizace nebyly provedeny, protože je spuštěn firefox ( i když spuštěn nebyl ) a vyskakovalo to při každém spuštění pc, ale jen když jsem se přihlásila ke svému uživatelskému účtu, u účtu, který mají děti to nevyskakovalo.

Pak mi přišlo, že je dostupná nejnovější verze, ať si ji stáhnu, to jsem udělala, ale stejně mi pořád vyskakovala ta tabulka, že aktualizace nebyla provedena

A dneska mi najednou nešel spustit internet, zkoušela jsem restartovat, i dělat obnovu systému ( to je pár jediných věcí co umím ) a stejně nic

Myslela jsem, že mám snad zavirovaný pc, ale pak jsem zkusila spustit Explorer ( který nikdy nepoužívám ) a ten jede, takže chyba je ve firefoxu, kliknu na něj a nic se neděje, a já vůbec nevím, co s tím ...

Jestli odinstalovat a nainstalovat znovu? Prosím moc o radu

firefox jednak zůstává chvíli v paměti i po uzavření - cca 20s.
taky je možné že za divné chování může nějaký úchylný doplněk - i podle toho že jiným uživatelům to nedělá.

buď zkopíruj si na ploše druhého zástupce firefoxu, nech zobrazit jeho vlastnosti a do cíle mu přidej parametr: ...\firefox.exe -safe-mode
nebo spusť normálního správce souborů, vlez si do adresáře s firefoxem (třeba C:\Program Files\Mozilla Firefox), z příkazového řádku tam spusť:

firefox -safe-mode

běží ff? a teď mu v nastavení - možnosti - rozžířené - aktualizace - vypni upozorňování na updaty všeho.
zároveň si projdi bystrým okem ve správci doplňků, co tam je za rozšíření + zásuvné moduly: jestli to jsou věci které potřebuješ a důvěřuješ jim.

A dneska mi najednou nešel spustit internet

nemá firefox v nastavení připojení vyplněnou nesmyslnou proxy?
můžeš ověřit i vytvořením nového profilu: firefox.exe -p