Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak dostat data z poškozeného souboru Word?

Ahoj,
mám obsáhlý soubor ve Word, je v něm plno tabulek, tvarů, textu a obrázků a asi se překročila nějaká hranice kdy to ten Word ještě zvládá. Takže píše že je poškozen, pak zase že není místo na disku, pak zase že je chyba v nějaké tabulce, prostě si to různě vymýšlí a vždycky se to sekne takže je nutné použít ctr+alt+delete. Při tisku to vyplivne jen slátaninu nějakých tvarů a písmen. Potřebovala bych z toho zachránit ten dokument, nebo alespoň část. Poradí prosím někdo?
Moc děkuji!
Bára

A ako som vedel, že ide o dámu?
Citát: "...prostě si to různě vymýšlí"

Pani/slečna Bára, dajte vedieť, či ste to vyskúšali na inom PC.
A či ste si prečítali (okrem mrkvu) aj čosi iné.

Radi Vám pomôžeme.

děkuju všem za rady.
Soubor má velikost 579 MB, zkoušela jsem to i v Open Office ale nic se nedělo, na dalších 3 počítačích to dělalo stále to samé. Jde mi specílně o tist tohoto souboru, takže nešlo by to nějak? Mě žádný způsob nezabírá

Kolko mas volneho miesta na C:? (pravy klik na C: v tentopocitac - vlastnosti)
Kolko ma tvoj PC RAM? Jak mas nastavenu virtualnu pamat? (ctrl-alt-del, spravca procesov, informacie o RAM - kolko volnej, kolko obsadenej, atd)
P.S. kto ten subor vytvoril a v com presne (verzia office), a na ktorom PC?

Takže jsem stáhla ten Viewer a vypadá to nadějně, všechno se mi zobrazilo bez chyby, tak uvidíme při tisku, to mám možnost zkusit až v sobotu tak dám vědět.
Jinak PC RAM: 825M/3930M
místo na C: 15,7G
verze Wordu: asi 2003 ale prostě jsem to nikde nenašla
no a ten soubor jsem vytvářela já:-)

Milá slečna,
ak sa Vám to už otvorilo,
tak to hlavne skúste aj kamsi zálohovať - nielen vytlačiť (nechcem vidieť tú prázdnu cartridge).
A tú zálohu spravte tak, že predtým dokument rozdeľte na viac častí.
Povedzme po 50 MB (aj to je delo).
A sejvnite to v Word.docu.

A až potom tlačte.

Prípadne, vzhľadom k možnému počtu minutých tonerov, zvážte, či netlačiť bez obrázkov, resp. v najnižšej kvalite.
Nik tu nevieme, k čomu Vám má výtlačok slúžiť.
Či len pre informáciu.

S podeleným súborom potom už môžete pracovať - ako chcete.

Jak zmenšit velikost DOC souborů z MS Wordu:

Důvod:
Tento problém je způsoben nekontrolovatelným formátováním dokumentu => do dokumentu byly vloženy bloky dat z WEBU (i s patřičným formátováním) nebo z jiného dokumentu. Velice populární při sestavování nějaké školní práce.

Řešení:
Zmenšení se provede zrušením veškerého formátování dokumentu (CTRL+A a následně "Vymazat formátování).
Veliké obrázky => zmenšit rozlišení obrázků.

Dokument se formátuje až úplně na závěr!

Tak jsem to dostala k tisku už dnes a opět se to vytisklo špatně. Abyste si to dokázali představit, jedná se o 27 stránek, na každé je 9 kartiček. Jde o herní karty, které se skládají z Automatického tvaru-obdélník se zaoblenýma rohama, v kterém je tabulka, která má vždy v levém sloupci miniaturu obrázku a v pravém text. Je jich vždy 6 v jedné kartičce. Jen abyste věděli, že se nedá nic zmenšovat atd. navíc se mi to podaří otevřít poze v tom Word vieweru a ten úpravy neumožňuje.Když to tisknu, z tiskárny vyjíždějí pouze právě ty okraje kartiček- obdélníky se zaoblenáma rohama, prázdné, takže to hlavní chybí. opravdu už si nevím rady, ráda bych to tedy nějak rozdělila, pokud by to šlo, ale nevím absolutně jak na to:-(

Osobne by som v takejto situácii keď si schopná to aspoň otvoriť, nainštaloval nejakú virtuálnu pdf tlačiareň - napr. Bullzip pdf printer a pomocou nej súbor skonvertoval na pdfko, ktoré by si teoreticky s takýmto obsahom mohlo poradiť lepšie. No a potom z pdf-ka klasicky vytlačiť

Rada dobrá,
lenže, je dosť možné, že dielo nie je vôbec spustiteľné - ako komplet.

Takže - prevodom do PDF - dosiahnuť možno iba informatívny doklad o tom,
čo tam dáma vôbec mala,
slúžiaci k novému dokumentu - už korektne vytvorenému.

Problém má dve komponenty:

1. ako to, čo ste už stvorili, nejako:
a. zachrániť (?)
b. prípadene prerobiť (?)
c. vytlačiť (podľa toho, čomu to má slúžiť)

2. Naštudovať si, ako sa taký wordový dokument tvoriť,
v snahe, aby importované súbory (obrázky, zvuk, atď) spĺňali štandardné predpoklady pre tvorbu takéhoto dokumentu.

To, čo ste stvorili je - slušne povedané paškvil.
Ide o to,
či to všetko nespraviť odznovu - a správne (čo by bolo možno najrozumnejšie - i najrýchlejšie),
alebo sa trápiť s už existujúcim, vyše pol GB súborom.

Myslím, že už bolo všetko povedané...

PDF konventor také nezabral...Šlo mi o to, že to stálo opravdu hodně času a práce, ale raději to tedy udělám celé znovu. Takže pokud byste někdo věděl jak ten soubor rozdělit, dejtě vědět. Jinak všem děkuji za rady.

V kazdem pripade te varuji pred vkladanim obrazku stylem "vyberu kus obrazku a vlozim"...

Word si vystrizeny kus obrazku vlozi jako bitmapu, taze soubory pak rostou donekonecna. Pokazde si obrazek zkonvertuj do jpg (pomoci "Malovani", XnView apod.) a ten teprve vkladej primo do wordu. Vysledna velikost se ti muze zmensit az na desetinu az setinu.

Co se tyka stareho souboru, jak ti uz nekdo radil nainstaluj "PDF creator". Ten ti vytvori virtualni pdf tiskarnu. Pokud budou obrazky nadale chybet, jedna se o problem word vieweru. Ten samy postup zopakuj na silnejsim stroji, aby jsi soubor alespon otevrela. Pro priste si pamatuj, ze Word ma problemy se soubory vetsimi 30MB...

30MB za 30tisic. Konecne viem jak MS vymysla cenu produktu :-D
Nabuduce dufam dotazovatel pouzije open office, a MS odnesie vratit a kupi si za tie peniaze radsej nieco uzitocnejsie, namiesto krmenia Billovych neschopakov.

P.S. a uplny kamenak je ze takmer nikto nevie ze vo Win je uz aspon 20rokov Word Pad, ktory na bezne dokumenty uplne staci a pouziva standard .rtf (ktory aj v pripade problemu je citatelny cimkolvek), namiesto chaosu .doc. Bitmapy by som ale do toho radsej necpal (aj ked mozne to asi je) a samozrejme ma to aj zapory kedze to je 30rocny program (nevie to asi unicode apod), na 99,9% "domacich" potrieb to ale staci.

Najpodstatnejšou otázkou je: čomu to má slúžiť.

Ak to má byť iba pre Teba, resp. iba na prezentáciu na monitore - budeš postupovať inak,
ako v prípade, že to chceš použiť na tlač - povedzme katalógu, prospektu, atď.

Podľa toho volíš charakter importovaných komponentov do wordu (ich dpi, ich veľkosť, kompresiu...)

Takže túto otázku si musíš položiť - a odpovedať - ako prvú.

Vždy dodržuješ zásadu minimálneho zaťaženia súboru importovanými zložkami - samozrejme, pri zachovaní adekvátnej kvality.

.

To, že sa do toho pustíš odznovu - pomôže iba Tebe.
Veľa sa pritom naučíš.

Keď to zabalíš napr. do zipu alebo raru, má to nejakú rozumnú veľkosť (povedzme do nejakých 100-150 mega)? Pýtam sa preto že som teraz v takom dobrom rozmare a nemám nič zmysluplné na práci tak by som sa ti na to prípadne mohol mrknúť pokiaľ to hodíš niekam na stiahnutie /a ak tam nemáš nejaké tajné informácie /