Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak dostat data z poškozeného souboru Word?

Ahoj,
mám obsáhlý soubor ve Word, je v něm plno tabulek, tvarů, textu a obrázků a asi se překročila nějaká hranice kdy to ten Word ještě zvládá. Takže píše že je poškozen, pak zase že není místo na disku, pak zase že je chyba v nějaké tabulce, prostě si to různě vymýšlí a vždycky se to sekne takže je nutné použít ctr+alt+delete. Při tisku to vyplivne jen slátaninu nějakých tvarů a písmen. Potřebovala bych z toho zachránit ten dokument, nebo alespoň část. Poradí prosím někdo?
Moc děkuji!
Bára

PDF konventor také nezabral...Šlo mi o to, že to stálo opravdu hodně času a práce, ale raději to tedy udělám celé znovu. Takže pokud byste někdo věděl jak ten soubor rozdělit, dejtě vědět. Jinak všem děkuji za rady.

V kazdem pripade te varuji pred vkladanim obrazku stylem "vyberu kus obrazku a vlozim"...

Word si vystrizeny kus obrazku vlozi jako bitmapu, taze soubory pak rostou donekonecna. Pokazde si obrazek zkonvertuj do jpg (pomoci "Malovani", XnView apod.) a ten teprve vkladej primo do wordu. Vysledna velikost se ti muze zmensit az na desetinu az setinu.

Co se tyka stareho souboru, jak ti uz nekdo radil nainstaluj "PDF creator". Ten ti vytvori virtualni pdf tiskarnu. Pokud budou obrazky nadale chybet, jedna se o problem word vieweru. Ten samy postup zopakuj na silnejsim stroji, aby jsi soubor alespon otevrela. Pro priste si pamatuj, ze Word ma problemy se soubory vetsimi 30MB...

30MB za 30tisic. Konecne viem jak MS vymysla cenu produktu :-D
Nabuduce dufam dotazovatel pouzije open office, a MS odnesie vratit a kupi si za tie peniaze radsej nieco uzitocnejsie, namiesto krmenia Billovych neschopakov.

P.S. a uplny kamenak je ze takmer nikto nevie ze vo Win je uz aspon 20rokov Word Pad, ktory na bezne dokumenty uplne staci a pouziva standard .rtf (ktory aj v pripade problemu je citatelny cimkolvek), namiesto chaosu .doc. Bitmapy by som ale do toho radsej necpal (aj ked mozne to asi je) a samozrejme ma to aj zapory kedze to je 30rocny program (nevie to asi unicode apod), na 99,9% "domacich" potrieb to ale staci.

Najpodstatnejšou otázkou je: čomu to má slúžiť.

Ak to má byť iba pre Teba, resp. iba na prezentáciu na monitore - budeš postupovať inak,
ako v prípade, že to chceš použiť na tlač - povedzme katalógu, prospektu, atď.

Podľa toho volíš charakter importovaných komponentov do wordu (ich dpi, ich veľkosť, kompresiu...)

Takže túto otázku si musíš položiť - a odpovedať - ako prvú.

Vždy dodržuješ zásadu minimálneho zaťaženia súboru importovanými zložkami - samozrejme, pri zachovaní adekvátnej kvality.

.

To, že sa do toho pustíš odznovu - pomôže iba Tebe.
Veľa sa pritom naučíš.

Keď to zabalíš napr. do zipu alebo raru, má to nejakú rozumnú veľkosť (povedzme do nejakých 100-150 mega)? Pýtam sa preto že som teraz v takom dobrom rozmare a nemám nič zmysluplné na práci tak by som sa ti na to prípadne mohol mrknúť pokiaľ to hodíš niekam na stiahnutie /a ak tam nemáš nejaké tajné informácie /