Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gigabyte GA-P43T-ES3G - Intel P43 rada

Zdravím, rozhodl sem se pro upgrade celkem starého pc na novější.
V prvním případě bych rád poprosil o radu ohledně základní desky.
Vybral sem http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=7204 2.
Jediný problém je pro mě laika tento.
U karty je psán v popisu produktu PCI-E x16 standardu 2.0. Na stránkách výrobce jsem toto zdělení nenašel.
Má ho tedy tato karta?? Vybral sem jí kvůli ceně , strop je tak cca 2000,-
ritéria nové desky : PCI-E x16 2.0, podpora starého pentium 4 procesoru(protože upgraduji postupně a potřebuji být funkční), dále i novějších 2 a 4 jáder a DDR 3 paměti cca 1333MHZ
Jaký je tedy funkční rozdíl u desky s PCI-E x16 a PCI-E x16 2.0???
Bude karta podporující PCI-E x16 2.0 fungovat naprosto stejně?? Nebo bude nějak omezená?
Díky předem za rady. A omlouvám se jestli zmiňuji již zmíněné téma.
Díky Milan

U karty je psán v popisu produktu PCI-E x16 standardu 2.0. Na stránkách výrobce jsem toto zdělení nenašel.

Já to tam vidím
http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Pr oducts_Overview.aspx?ProductID=3269

Má ho tedy tato karta??

Má je to součást výbavy čipsetu P43, to výrobce nijak neovlivní jedině by to brzdil nějakou prasárnou.

podpora starého pentium 4 procesoru

Viděl jsi cpu support list ? Všechny procesory P4 to zdaleka nepodporuje!
http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/CPU Support_List.aspx?ProductID=3269

Jaký je tedy funkční rozdíl u desky s PCI-E x16 a PCI-E x16 2.0???

Má to být kompatibilní (stará vga do pcie 1.0 v pcie 2.0) takže to na 99.9 procent spolu pojede. Problémy s tím nebývají.

Imho - takhle upgradovat -nová deska a ramky, starej cpu dle mě blbost. Pokud by to jen trochu šlo snažil bych se to udělat na jeden ráz. Ta deska nemá špatný poměr cena/výkon.

to revize 1,0 je verze desky,až tam vymění švába tak to bude rev 1.1- s pcie to vůbec nesouvisí

GA-P43T-ES3G (rev. 1.0)

Intel® P43 + ICH10 Chipset
Revolution energy saving design with Easy Energy Saver technology
Supports 45nm Intel® Core 2™ multi-core processors with FSB 1600 (O.C.) MHz
Dual channel DDR3 1600 for remarkable system performance
Ultimate graphics performance with PCI-E x16 2.0 interface
Integrated high speed SATA 3Gb/s
Features high speed Gigabit Ethernet connection
8 channel High definition audio