Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pád Windows 7

Zdravím,
včera večer jsem instaloval Partition Magic na své W7 Proff x64. Instalace úspěšná, jenže po spuštění to napsalo, že program není pro W7. Jelikož jsem nevzpomněl, že lze nastavit kompatibilita, začal jsem PM odinstalovávat. Po rozběhnutí odinstalace jsem si na to vzpomněl. Okamžitě jsem odinstalaci zrušil a nastavil kompatibilitu pro XP. Následně jsem program spustil a potom monitor problikl, pak modrá smrt a restart PC. Tak sem to nechal, dal jsem možnost Spustit PC v normálním režimu (jak to píše systém Windows byl neočekávaně ukončen...) a myslel jsem že mi PC naběhne. Jenže jsem se dál jak k bootování systému nedostal. Přihlašovací obrazovka se neukázala a PC se sám restartoval. Tak jsem to nechal opět nabíhat. Následovala obrazovka (obr1.jpg). Když jsem zvolil spustit obvyklým způsobem, stalo se opět to samé. To samé s nouzovým režimem, ani ten nenaběhl a systém se vždy restartoval těsně před zobrazením přihlašovacího dialogu. Když jsem spustil opravu spouštění systému, ta ani nemohla být dokončena (obr2.jpg). V možnostech obnovy systému možnost Obnovení systému a Obnovení bitové kopie vyhodily chybu. Oprava spouštění systému dopadla takhle (obr3.jpg). Když jsem na obrazovce, kde se dostává do nouzáku nastavil Zakázat automatické restartování při selhání systému, těsně před přihlašovacím dialogem mi naskočilo tohle (obr4.jpg).
Další zajímavostí bylo:
Myslel jsem, že když pomocí instalačního DVD W7 smažu oddíl se systémem a nainstaluju, bude to OK. Jenže když sem si měl vybrat disk, na který chci systém instalovat, na výběr bylo pouze to místo 100MB, které je rezervováno systémem...Takže jsem vlastně ani neměl kam to nainstalovat, jakobych žádný disk neměl připojený, přitom v biosu detekovaný byl...
Perla na závěr:
Dalším řešením mě napadlo si na starý (40GB) disk, co jsem doma měl, nainstalovat XP...Všechny disky jsem odpojil a nechal tam jen ten starý. Formátování proběhlo úspěšně, kopírování souborů taky, pak se PC restartovat a následovalo tohle (obr5.jpg) a to se neustále opakuje...

Nejsem si jistý, jestli ten pád způsobilo právě PM, ale radši jsem to sem napsal...Doufám, že mi neřeknete, že mám po PC, protože to bych snad nepřežil...Děkuju
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Stary disk si pripojil jak? PATA? Mas 80zil kabel? Disk je na konci kabla? Samotny? Na stary disk sa vybodni neni to dobry napad (dnes je PATA riesene cez externe kontrollery a to je nahovno ptz instalator XP ich nemusi poznat, a aj disk uz moze byt po x rokoch naprd)

Zapoj tam nazad disk ktory si tam mal, a k tym Win7:

Jenže když sem si měl vybrat disk, na který chci systém instalovat, na výběr bylo pouze to místo 100MB, které je rezervováno systémem...

No a kolko to pisalo celkovu kapacitu disku? Mal si si tam vytvorit novy oddiel (neviem z jakeho dovodu sa ti ten povodny oddiel zrusil) a potom by si mal kam nainstalovat Win7. Mal si dat sem foto tej obrazovky kde mas len tych 100MB rezervovane systemom, nech sa da aspon nieco k tym Win7 radit.

Starý disk je IDE, je na konci kabelu a je tam s DVD mechanikou, z které jsem instaloval ty XP. Kabel má 80 žil. Jinak se mi už povedlo na ten starý disk nainstalovat ty XP... Zatím fungují OK.
Tak jsem zapojil pouze disk, kde byly původní W7 a samotnou mechaniku na IDE. Tady je výsledek - to samé:
obr6.jpg

A jak to bude s daty po tomhle kroku? Přijdu o vše?
Jak myslíš nějaký další disky? Ten disk je rozdělený na 4 oddíly...Popř. jak odpojit?
Jinak teďka jsem si všiml že mi to nenačíta nic, co je připojený přes IDE, ať se jedná o mechaniku nebo o ten starý disk..

Odpojit stary disk, a ak mas fyzicky 2disky tak odpojit druhy disk proste nechat len ten jeden disk.
Data si skusit precitat tak ze nabootujes ten WinXP (so zapojenymi oboma diskami v PC - poradie bootovania nastavit v BIOSe) a pozres sa do spravy diskov ci ten novy disk vidis a jake su na nom oddiely (ci este vobec nejake), prip. skusit Recuva alebo/aj testdisk, a skusit zachranit data (obnovit oddiely alebo aspon vykopirovat data na iny disk). Az potom sa pokusat nieco tam instalovat nanovo.

Přesne tak jsem to myslel, jenže teďka mám jiný problém: jakýkoliv zařízení připojený přes IDE mi PC nedetekuje, ať je třeba jediný...Ani samotnou mechaniku, ani samotný starý disk, ani oboje dohromady. Disk je na slave a mechanika master...Je ještě nějaký jiný způsob, kterým bych dostal data ven?

Si pisal ze si nainstaloval WinXP na disk, tak co ti nedetekuje? Ked to raz ide a raz nejde tak mas blby kabel (pouzit iny) alebo povytiahnuty kabel z konektora dosky, alebo si nieco blbo zapojil alebo prenastavil v BIOSe, ja ti na to nevidim ze co tam s tym robis.

Co sa tyka dat tak v prvom rade treba ten disk zapojit do PC kde je funkcny OS a pozret sa ze co na nom este je a prip. pouzit programy ktore som pisal. Ked ti ten skvely magic partition destruktor posahal tabulku particii tak ina moznost neni (resp. je - dat vytahat data specializovanej firme a pripravit si tak 10-20 tisic korun).

Ano, nainstaloval. Nevím, proč to předtím disk i s mechanikou detekovalo a nyní ne... Zkusil sem nastavit bios na default a stejně nic, jakoby nebyly připojený. Teď jsem tam nechal pouze ten starý disk, samotnej. Nic, nic a stejně nic. Já už dál nevím...:-( Pořád None...Myslíš špatný kabel?
No ohledně PM už vím, že se toho programu v životě nedotknu...

Tak to byl kabel, naštěstí jsem tu měl jeden starý, po výměně to disk najde. Nedetekuje tím myslím, že bios o něm neví...Prostě None :-). Tak jsem spustil PC s XP a mám připojený i ten disk s W7...Oddíly disku s W7 vidím i se na ně bez problému dostanu... Na jednom z těch oddílů je i ten vadný systém...

Chod do spravy disku (pravy klik na tento pc - spravovat) a skontroluj ktory oddiel je aktivny (da sa to zistit tak, ze pri pravom kliku na oddiel bude moznost "nastavit ako aktivny" seda tak ten je aktivny :)

Neviem zhlavy jak sa sprava instalator Win7 ale niekde tam treba nieco zmacknut aby ti to dovolilo normalne si vybrat oddiel, co si mackal v instalatore Win7 pred tou obrazovkou vyberu oddielu? Zmackol si tam ze si expert alebo co sa to tam pyta hned na zaciatku instalacie?
Co ti zobrazi ked kliknes pri tom vybere oddielu dole na to "zobrazit podrobnosti"?

Mozes este urobit to ze v WinXP v sprave disku odstranis (pravy klik odstranit) ten 100MB oddiel a oddiel s Win7. A potom spustit instalator Win7. Prip. odstranit len ten 100MB a nastavit ako aktivny ten s Win7.

Takže aktivní oddíl je ten Rezervováno systémem...
Ne to jsem tam neměl...První volba je volba jazyka, poté dám jenom Nainstalovat a pak jsou 2 možnosti: Upgrade a Vlastní, tak dám Vlastní a tam už je ta poslední zmiňovaná fotka...
Když kliknu na zobrazit podrobnosti, vyskočí okno, kde mě to informuje, že oddíl potřebný pro instalaci vyžaduje minimálně 7800MB (cca, nevím kolik tam přesně bylo).

Co znamená to Aktivní?
Mám tedy udělat to, cos napsal? Odstranit 100MB oddíl a zkusit spustit instalaci W7 nebo odstranit oddíl a nastavit aktivní ten s W7..?

skus dat v instalatore ze upgrade :-) Asi ma pocit ze tam mas teraz WinXP alebo co :) To instalacne DVD je stejne ako tie Win ktore si tam mal?

Ked to nepomoze tak nastav aktivny ten s W7, odstran ten 100MB, a spust instalaciu. Resp. najprv skus ci to nahodou potom nepojde spravne, bez toho 100MB :)

To nevím hele, co si myslí, ale nevím co mu vadí...:-D
Verze systému je stejná, ale zdroj je jiný, naposled jsem to instaloval z flashky, tu tady nyní nemám, tak používám DVD...Vadí to? Ten upgrade mám udělat i přesto že média nejsou stejná? O stejnou verzi ale jak už jsem řekl, jde.

Po kliknutí na Upgrade:
http://s2.imgupload.cz/img/242776/Rs0vq/DSC01589.J PG
Když jsem smazal ten 100MB oddíl a spustil, tak to po úvodní obrazovce napsalo: DISK BOOT FAILURE, vložte systémový disk atd...
Teď jsem odstranil i ten původní se systémem...Zůstaly tam 2 oddíly, které bych rád, aby přežily...
Takže ve finále: 1 nepřiřazené místo(bývalý systém) a 2 oddíly s daty.
Když jsem se teď dostal do instalace systému: Kam chci W7 nainstalovat, tak tam vidím to Nepřidělené místo s jedním oddílem. Druhý oddíl tam není, i když dám aktualizovat...
S instalací počkám na zítra, to už budu mít flashku znovu u sebe - kdyby se to náhodou povedlo nainstalovat a 1 zmizelý oddíl by se tam najednou opět objevil :-)).

To instalacne CD to mas original finalne Win7, alebo nejaku testovaciu betu? Lebo ze v MS su neschopni urobit funkcny SW to mi je jasne, ale ze by az takto, to snad ani nie je pravda. pouzi to nepridelene miesto a uvidis po instalacii ze ktore oddiely ostali :-)
P.S. zvykaj si na nahodne fungujuci SW stylom "skus a uvidis, nikto nevie co to vypluje a preco", s MS produktami je to tak uz 20rokov a bude to tak az kym MS neskrachuje.

Tohle DVD originální není, ale už jsem z něho také instaloval a oddíly mi rozhodně nemizely...Na flashce mam systém origo přímo finální ISO stažené z Microsoftu...Jak říkám, počkám do zítra a zkusím to rovnou raději z flashky. Zatím díky příteli, myslím, že se zítra ale ozvu určo znova. ;-)

Páni,
Váš dialóg bol zaujímavý, a nielen zásluhou MM, ale aj bystrosťou partnera (nebýva tak často).

.

Ja by som k tomu dodal iba to,
že ja by som predsa len zálohoval DATA, ako už odporúčal MM - v momente, keď si mal aktivovaný XP z druhého HDD (40 GB).
A použil by som externý systém (z CD) - na preformátovanie partície C: na novom HDD.
(Resp. alternatíva - hanený Partition Magic má aj variant - Floppy)

Myslím, že je všetko na najlepšej ceste problém vyriešiť.

Jelikož jsem nevzpomněl, že lze nastavit kompatibilita, začal jsem PM odinstalovávat. Po rozběhnutí odinstalace jsem si na to vzpomněl. Okamžitě jsem odinstalaci zrušil a nastavil kompatibilitu pro XP.

Tak tim jsi si rekl o to dobrodruzstvi :-) Spoustet v kompatibilnim modu software majici zasadni vliv na system...

Instalace úspěšná, jenže po spuštění to napsalo, že program není pro W7.

Tady ti to prece jasne reklo ze ten soft neni pro WIN 7.

ehm.. program na šachování s oddíly rozhodně NEPATŘÍ do rukou nezkušených až hloupých uživatelů, kteří nevědí, co činí. používat PQM je už nějaký ten pátek celkem nebezpečná činnost, ostatně PowerQuest už dávno neexistuje (Pohlcen Symantecem).

Navíc pracovat s oddíly umí přímo Win7, notabene když používají nově GUID PT (GPT) namísto MBR PT.

Konečně: kompatibilita je tu pro běžné aplikace, nikoli pro systémové utility!

Tak mi řekněte, co to udělalo špatně, když jsem změnil tu kompatibilitu? A proč při instalaci systému W7 mi to ukázalo jenom jedno prázdné místo, což je správně a místo 2 oddílů, které jsem na disku také měl, pouze jeden...Po nainstalování systému ten druhý oddíl ve správci disků byl, ale neznámý a nešel otevřít...Takže jsem o něj přišel...

Data z tych dalsich oddielov si vykopiruj z WinXP, ked ich Win7 nevedia pouzit. Prip. pouzit testdisk a/alebo recuva na bnovu, vo WinXP.
Zrejme nastal problem s nekonzistenciou tabuliek particii, uz ti pisal touchwood ze Win7 pouzivaju novu tabulku particii, ze by porazilo toho dementa v inteli ci kde, ktory zas vymyslel ten novy bordel v MBR.

Už prvá veta - o Partition Magic mi hovorí,
že si si najprv mal overiť, kompatibilitu SWs.

EASEUS Partition Master Home Edition - je výborný nový SW na Vistu aj W7.

Ostatné Ti poradia kolegovia.