Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chaos ventilátoru chlazení

Zdravím všechny a prosím o radu.Na mém notebooku mám problém s ventilátorem chlazení .Když zapínám a vypínám ntb. běžným způsobem,tak vše funguje jak má.A však když ho zavřu a přepne se do úsporného režimu tak po opětovném spuštění přestane ntb.chladit.Ventilátor je nefunkční do doby než odpojím a zase připojím zdroj napájení .Pak ventilátor zase naběhne ale už nereaguje na skutečnou teplotu procesoru ale fouká stále na jedny otáčky.Po vypnutí pc a opětovném zapnutí se vrátí vše do normálu do doby přechodu na úsporný režim.Jedná se o ntb.acer aspire 7720 Win XP SP3.Díky za jakoukoli pomoc Honza.

V prvom rade sa neriaď sluchom, a vizuálnym pozorovaním,
ale sleduj teplotu CPU a HDD.
Samozrejme, pri tých úkonoch, ktoré si spomínal.

Môžeš použiť utilitu SpeedFun.
(HD-Tune ukazuje iba teplotu HDD v systray.)

Díky za rady.Zřejmě to bude asi těma XP.SeedFan používám,ale nic platné pro informaci o teplotách dobrý ale jinak s ventilátorem nekomunikuje.Verze 4.38.Nastavil jsem místo úsporného režimu režim spánku a je to v pohodě vše pak funguje jak má.Tak dík všem Honza

Jak to bylo s těmi ovladači jestli byli všechny nevím já ten ntb.koupil nedávno s čerstvě nainstalovaným systemem z prodejny.Jako samozřejmě starší,ale systém tam instalovali oni.Bohužel si s tímto problémem moc nevědí rady a nabízejí mi vrácení peněz nebo nainstalování Vist.Visty tam nechci a s noťasem jsem jinak velmi spokojen,tak se mě zdá škoda ho dávat pryč,kdyby to byla jen nějaká závada v nastavení.

Jezisi maria. Nainstaluj si Windows sam, z oficialneho instalacneho CD od MS, a potom tam daj oficialne ovladace pre ten konkretny notebook. Nechcem ani vediet jak tam ten Win v predajni "nainstalovali" (nejaky image z roku 30 pred n.l.)
P.S. ked to nepomoze tak mozes skusit porozmyslat aj o Win7. Alebo si v XP nastav nech robi hibernaciu namiesto usporneho rezimu.

Kľud kolega.
Už si mu pomohol, veď ráno píše: "Nastavil jsem místo úsporného režimu režim spánku a je to v pohodě vše pak funguje jak má.
Tak dík všem Honza".

Ja som mu odporučil SpeedFun iba ako aspoň nejaký exaktný prostriedok - teda,
aby sa neriadil pocitmi (ako impresionistický maliar), ale nejakými konkrétnosťami.
Nie na to, aby si pretaktoval CPU.
Samozrejme iba na tú chvíľu.
Potom preč.

Pomohol si mu.
A on Ti je za to povďačný.