Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabránění reinstalu

Zdravím jak můžu zabránit/stížit reinstal systém systém widows

Doufám že chápete co myslím chci třeba zakázat bootování v biosu a další věci co by tuto věc ztížily

Děkuji

Neda sa to nijak "stizit". Jedine stazenie by bolo zabranenie fyzickemu pristupu k PC, akonahle ma niekto fyzicky pristup tak ten Win preinstaluje, aj keby si sa pototo :-) Stazenie je prave to nastavenie BIOS hesla a bootovania len z HDD (a vypnutie boot menu, ak to BIOS umoznuje - ptz ak nevypnes bootmenu (zvycajne niektora z klaves F8 az F12) tak je aj to heslo v BIOSe uplne nahovno).

1. zaheslovat BIOS
2. Nastavit bootování pouze z HDD
3. zajistit fyzickou bezpečnost - většina beden má možnost (poutko na bočnici, nebo "díru" v lemu bočnice) zamezit přístupu k baterii zálohující CMOS - prodávají se zámky. V případě poutek stačí běžný visací zámek, v případě "děr" musíš koupit speciální zámek s "tyčkou", která se upevní zevnitř a samotný zámek pak funguje jako neodnímatelný šroubek. V některých případech k témuž slouží kensington lock (což je primárně nástroj proti zcizení počítače či notebooku)

Pane,
absolútne nechápem, čo vlastne chcete dosiahnuť.

Je veľa možností, a všetky Vám tu nepoviem.
Nie je totiž jasné - o čo Vám ide.

A KTO má byť ten X, pred ktorým sa chcete chrániť (deti, kolega, diverzant, či manželka...)

Máte možnosť zaheslovať HDD.
Máte možnosť objednania si tokenu.
To je pre cudziu osobu ťažko prekonateľné.

Ale, rovnako, máte možnosť utajiť, skryť - rozne položky z desktopu, atď.

Všetko sa dá.
Len je otázka, či na to máte peniaze.

.

Možno by ste si mohli odnášať HDD domov v šuplíku.

Milý kolega,
sám si napísal: "A preco by chcel utocnik reinstalovat Windows? To by bol magor a nie utocnik. Prava NTFS sa daju obist aj live linuxom.
Zmysel dotazu unika aj mne."

Takže - jedine brávať si ho domov, a na noc ukladať pod vankúš. Aj keď mu teplo škodí.
Inú možnosť nevidím. Istota je istota.
(Prípadne, v noci - prostredníctvom spánku - načítavať dáta.)