Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zblblý Asus WL-500gP

Mám tady router viz výše. FW DD-WRT. Nastavené WiFi. Najednou se cosi stalo, WiFi signál není, DHCP přiděluje IP 169.254.16.220. Pak hláška "Omezené nebo žádné spojení". Maska je 255.255.0.0. Po ručním nastavení na 192.168.1.22 a masky 255.255.255.0 je ping 0ms, předtím byly ztracené. Webové rozhraní routeru ale neběží. Co s tím, vyhodit?

Myslim ze to 169.254.16.220 neprideluje DHCP, ale vymyslia si to windows ked nenajdu DHCP (aspon teda viem ze Win pouziju nejaku dementnu IP ktora asi vyjadruje rozmery deBillovej manzelky, ked nenajdu DHCP).
vypnut - zapnut router, apod.
Tu siet vidis v zozname sieti?
Nemas nahodou nastavene kryptovanie? (WEP/WPA?) Zadal si do Win spravne heslo? (skusit znova alebo na routeri vypnut kryptovanie). Ptz takto dementne sa Win spravaju aj vtedy ked mas blbe heslo na WEP napriklad.

to vypadá na poškozenou nvram, nebo filesystém.

Postupuj následovně:

1. resetuj do defaultního nastavení (postup): http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Factory_Defau lts , respektive: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Hard_reset_or _30/30/30
2. pokud to nepomůže, použij Asus Restoration Tool k obnovení celého imagy dd-wrt: pro bližší info jdi sem: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Index:FAQ#Wha t_Are_Firmware_or_Factory_Defaults.3F

Díky. Ale angličtina není něco co bych dobře ovládal, na rozdíl od ruštiny :-/ . 30-30-30 jsem pochopil tak že mám držet reset, připojit napájení a držet reset 30 sekund, pak odpojit napájení a stále držet dalších 30 sekund a pak zase připojit napájení a držet reset na dalších 30 sekund. A to mi nefunguje. Nebylo by možné napsat o tomto další z Tvých pověstných návodů, Touchwoode?

Pokud je router odpojený, já stistknu "reset", držím a připojím napájení, po chvilce se pomalu rozbliká LED "zapnuto". Poté připojím PC - LED přestane blikat, svítí stále. Pokud PC nechám připojený a připojím napájení, LED se nerozbliká jen zhasne. SW na nahrátí FW do routeru router nenajde.

Milý Antoníne,
teraz hovorím s Tebou vážne (žiaden sarkazmus).

Všetko už bolo povedané. Stačí, ak si to prečítaš.

Ale, z Tvojej strany - nebolo zodpovedané nič.
Boli položené otázky:
MM - Tu siet vidis v zozname sieti? (a ďalšie...)

Ja - Neviem, čo máš pred routerom, modem? Aký?
Tvoja odpoveď: Ne, momentálně mám na stole jen PC a router propojený kabelem.
Neviem, či to mám komentovať.

Všetko už bolo povedané.

1. Ad MM - Tu siet vidis v zozname sieti? (a ďalšie...) - mám pocit že jsem už odpověděl - k routeru mám připojený jen jeden PC ze kterého se snažím router opravit. Jiné PC jsem nepřipojoval.
2. Ad Ja - Neviem, čo máš pred routerom, modem? Aký? - router byl připojen k modemu Zyxel od O2, ale najednou přestal fungovat. Modem jede stále.

Všetko už bolo povedané. - Nemyslím si, podle toho jak se router chová očekávám že je vadný, ale tvrdit to musí někdo zběhlejší. Člověk který mi router nastavoval je dlouhodobě v zahraničí, sám tomu rozumím jen trochu.

Nemas nastavene v routri WEP/WPA? Ak ano uz si to vypol?
Mas v routeri DHCP povolene? Proste nejde ti DHCP, bud si ho oprav v routeri alebo si nastav v PC spravnu IP napevno.

P.S. a pytal som sa k tomu tvojmu "WiFi signál není" z dotazu, ze ci to znamena ze v zozname WiFi sieti nevidis svoj router, alebo co?

viděl - u sebe. V mém případě byl nahryzlý zdroj (ledky rozsvítíl, ale to bylo tak vše) :-)

Jinak nemá smysl odpojovat eth. kabel - pokud v takovém případě nesvítí/nebliká PWR ledka při/po resetu, je něco špatného v HW (tipoval bych to na ten zdroj, který je z celého Asusu nejlevnější) ;-)

nemáš náhodou podobný problém s mac adresou?

Fyzická Adresa .................... : FF-FF-FF-FF-FF-FF

ať víš jestli je to problém tvé síťovky nebo routeru.
další pc se přes stejné rozhraní (lan | wifi) připojí?
tvůj pc umí získat dhcp od jiného routeru? (chápu že to jde zkusit jen s notebukem, nevím co máš)

když nastavíš ip ručně, webové rozhraní routeru neběží. aha, to je špatné - viz touchwood.

Začnu od konce:

LB: 1. S MAC adresou problém není, samé Fka nejsou (00-26-9E-AB-56-78) 2. půjčil jsem si notebook, který se běžně připojuje jak do domácí sítě známého, tak do firemní sítě (přes DHCP, Automatická konfigurace). U tohoto routeru se nastaví automaticky 169.254.7.200, maska 255.255.0.0, u mého PC při aut. konfiguraci se teď nastavilo 169.254.218.150. Při ručním nastavení 192.168.1.22 a 21 / 255.255.255.0 se PC a notebook vzájemně nevidí včetně pingu.

Touchwood: měl jsem možnost půjčit si stejný zdroj od funkčního routeru – stejná situace.

MM…: V routru bylo nastavené WPA2 bez filtrace MAC. Běžně jsem připojoval bez potíží notebook (když jsem si půjčil) a Xperii X1. DHCP bylo původně povolené, teď se do nastavení nedostanu. Při skenování WiFi sítí se síť routeru nenajde.

Pripoj cez LAN PC->router (neviem ci si to tak robil uz v dotaze)
Na PC si nastav rucne pevnu IP 192.168.x.y (x, y zavisia od toho jaku ma default IP router, x nastavis stejnu y rozdielnu), masku podsiete 255.255.255.0 a skus sa pripojit na router (prehliadac, zadas si tam http:// a IP routeru). Vybehne login?
P.S. ak si to uz robil tak ok, pytam sa len preistotu. Ked to nejde, tak preflashovat, alebo vyhodit.

LB: Přeflashovat to nejde, flash SW oznámí, že „Bezdrátové zařízení nenalezeno“. Nejde ani Ping, přestože po ruční konfiguraci IP na 192.168.1.2 a připojení routeru PC oznámí že „Připojení k místní síti je připojen“ (a rozsvítí se LED na routeru). Z toho soudím že jaksi to ještě funguje. Podle popisu ze stránek kde mne odkázal Touchwood jsem zkoušel i Telnet, samozřejmě se zařízení ani nepřipojilo. Záruka byla ale padla – na stránce od TW je postup jak resetovat NVRAM – zkratovat pin 10 čipu se zlatým konektorem (předpokládám se zemí), případně současně i s pinem 9 a dělat to tak dlouho až bude nějaký LAN výstup aktivní a půjde oPINGnout, což se mi samozřejmě nedaří (žádný výstup se nezprovoznil) – čip pod stíněným krytem je oproti popsanému v postupu trochu jiný (S29GL064A90TFIR7) ale podle datasheetu obou čipů se jedná o ekvivalent. Což ale znamená že jsem porušil záruční pečeť.

MM…: IP i maska nastaveny ručně, prohlížeč se nepřipojí, login se neobjeví.

nic s nima neděláme, to samo:
"..zřejmě po jedné drobné příhodě při zalévání květináčů.."

můj asusák sice po několika resetech dostal rozum, ale to už byl na cestě objednaný tplink - jen čeká na líného majitele až pro něj převrtá díru na zavěšení.

pokud tvé návody na flashování tazateli nepomohly, nemá cenu se s tím dřít. nechat asus jen jako náhradní switch, a dokud je otevřeno zajít pro nový router.

Jestli tomu dobře rozumím jedná se o přepracované signály z paralelního rozhraní (jiné jsem na odkazu nenašel nebo je přehlédl). Na tišťáku routeru není ani konektor nebo piny odpovídající kabelům na odkazu. Jediné co jsem objevil je neosazený konektor J10 – 2x 4 prokovené body tišťáku s popisem:

O O RESET
O O GND 3.3V
O O UART_TX1 UART_TX0
O O UART_RX1 UART_RX0
-!

Což mi připadá jako signály sériového rozhraní. Ale díky za snahu.