Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zblblý Asus WL-500gP

Mám tady router viz výše. FW DD-WRT. Nastavené WiFi. Najednou se cosi stalo, WiFi signál není, DHCP přiděluje IP 169.254.16.220. Pak hláška "Omezené nebo žádné spojení". Maska je 255.255.0.0. Po ručním nastavení na 192.168.1.22 a masky 255.255.255.0 je ping 0ms, předtím byly ztracené. Webové rozhraní routeru ale neběží. Co s tím, vyhodit?

to vypadá na poškozenou nvram, nebo filesystém.

Postupuj následovně:

1. resetuj do defaultního nastavení (postup): http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Factory_Defau lts , respektive: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Hard_reset_or _30/30/30
2. pokud to nepomůže, použij Asus Restoration Tool k obnovení celého imagy dd-wrt: pro bližší info jdi sem: http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Index:FAQ#Wha t_Are_Firmware_or_Factory_Defaults.3F

Díky. Ale angličtina není něco co bych dobře ovládal, na rozdíl od ruštiny :-/ . 30-30-30 jsem pochopil tak že mám držet reset, připojit napájení a držet reset 30 sekund, pak odpojit napájení a stále držet dalších 30 sekund a pak zase připojit napájení a držet reset na dalších 30 sekund. A to mi nefunguje. Nebylo by možné napsat o tomto další z Tvých pověstných návodů, Touchwoode?

Pokud je router odpojený, já stistknu "reset", držím a připojím napájení, po chvilce se pomalu rozbliká LED "zapnuto". Poté připojím PC - LED přestane blikat, svítí stále. Pokud PC nechám připojený a připojím napájení, LED se nerozbliká jen zhasne. SW na nahrátí FW do routeru router nenajde.

viděl - u sebe. V mém případě byl nahryzlý zdroj (ledky rozsvítíl, ale to bylo tak vše) :-)

Jinak nemá smysl odpojovat eth. kabel - pokud v takovém případě nesvítí/nebliká PWR ledka při/po resetu, je něco špatného v HW (tipoval bych to na ten zdroj, který je z celého Asusu nejlevnější) ;-)

nemáš náhodou podobný problém s mac adresou?

Fyzická Adresa .................... : FF-FF-FF-FF-FF-FF

ať víš jestli je to problém tvé síťovky nebo routeru.
další pc se přes stejné rozhraní (lan | wifi) připojí?
tvůj pc umí získat dhcp od jiného routeru? (chápu že to jde zkusit jen s notebukem, nevím co máš)

když nastavíš ip ručně, webové rozhraní routeru neběží. aha, to je špatné - viz touchwood.

Začnu od konce:

LB: 1. S MAC adresou problém není, samé Fka nejsou (00-26-9E-AB-56-78) 2. půjčil jsem si notebook, který se běžně připojuje jak do domácí sítě známého, tak do firemní sítě (přes DHCP, Automatická konfigurace). U tohoto routeru se nastaví automaticky 169.254.7.200, maska 255.255.0.0, u mého PC při aut. konfiguraci se teď nastavilo 169.254.218.150. Při ručním nastavení 192.168.1.22 a 21 / 255.255.255.0 se PC a notebook vzájemně nevidí včetně pingu.

Touchwood: měl jsem možnost půjčit si stejný zdroj od funkčního routeru – stejná situace.

MM…: V routru bylo nastavené WPA2 bez filtrace MAC. Běžně jsem připojoval bez potíží notebook (když jsem si půjčil) a Xperii X1. DHCP bylo původně povolené, teď se do nastavení nedostanu. Při skenování WiFi sítí se síť routeru nenajde.

Pripoj cez LAN PC->router (neviem ci si to tak robil uz v dotaze)
Na PC si nastav rucne pevnu IP 192.168.x.y (x, y zavisia od toho jaku ma default IP router, x nastavis stejnu y rozdielnu), masku podsiete 255.255.255.0 a skus sa pripojit na router (prehliadac, zadas si tam http:// a IP routeru). Vybehne login?
P.S. ak si to uz robil tak ok, pytam sa len preistotu. Ked to nejde, tak preflashovat, alebo vyhodit.

LB: Přeflashovat to nejde, flash SW oznámí, že „Bezdrátové zařízení nenalezeno“. Nejde ani Ping, přestože po ruční konfiguraci IP na 192.168.1.2 a připojení routeru PC oznámí že „Připojení k místní síti je připojen“ (a rozsvítí se LED na routeru). Z toho soudím že jaksi to ještě funguje. Podle popisu ze stránek kde mne odkázal Touchwood jsem zkoušel i Telnet, samozřejmě se zařízení ani nepřipojilo. Záruka byla ale padla – na stránce od TW je postup jak resetovat NVRAM – zkratovat pin 10 čipu se zlatým konektorem (předpokládám se zemí), případně současně i s pinem 9 a dělat to tak dlouho až bude nějaký LAN výstup aktivní a půjde oPINGnout, což se mi samozřejmě nedaří (žádný výstup se nezprovoznil) – čip pod stíněným krytem je oproti popsanému v postupu trochu jiný (S29GL064A90TFIR7) ale podle datasheetu obou čipů se jedná o ekvivalent. Což ale znamená že jsem porušil záruční pečeť.

MM…: IP i maska nastaveny ručně, prohlížeč se nepřipojí, login se neobjeví.

nic s nima neděláme, to samo:
"..zřejmě po jedné drobné příhodě při zalévání květináčů.."

můj asusák sice po několika resetech dostal rozum, ale to už byl na cestě objednaný tplink - jen čeká na líného majitele až pro něj převrtá díru na zavěšení.

pokud tvé návody na flashování tazateli nepomohly, nemá cenu se s tím dřít. nechat asus jen jako náhradní switch, a dokud je otevřeno zajít pro nový router.

Jestli tomu dobře rozumím jedná se o přepracované signály z paralelního rozhraní (jiné jsem na odkazu nenašel nebo je přehlédl). Na tišťáku routeru není ani konektor nebo piny odpovídající kabelům na odkazu. Jediné co jsem objevil je neosazený konektor J10 – 2x 4 prokovené body tišťáku s popisem:

O O RESET
O O GND 3.3V
O O UART_TX1 UART_TX0
O O UART_RX1 UART_RX0
-!

Což mi připadá jako signály sériového rozhraní. Ale díky za snahu.