Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vytvoření "odinstalátoru"

Zdravím. Vím, že existuje spousta softů na vytvoření instalátoru něčeho, co si uživatel sám vytvoří, a pak to chce publikovat. Já bych potřeboval poradit, jestli existuje způsob, jak naopak odstranit určité soubory z uživatelova počítače. Jde mi o to, aby výsledný spustitelný soubor uměl vymazat zadané soubory z adresáře, ve kterém bude umístěn (cesta bude na některých počítačích jiná, nechci ale brát informace o umístění softu z registru, protože v některých případech tyto záznamy chybí). Najde se k tomuto účelu nějaký program? Nebo mi poradíte, v čem a jak si na to mám napsat vlastní skript? Nebo žádám úplnou blbost? :p Předem díky za odpovědi.

Potřebuju smazat určité soubory z nějaké složky a jejích podsložek. Vytvořil jsem něco, co se instaluje do složek, které obsahují i jiné soubory. Problém je v tom, že při odinstalaci mého výtvoru s sebou vezme odinstalátor i tyto soubory, které tam měly zůstat.

jistě, pokud budeš daný skript pouštět z daného místa...

for /F "tokens=1* delims=*" %i in (soubor.txt) do @del /F "%i"

pozor na to, že ve skriptu bude třeba změnit proměnné na "%%i". Soubor.txt pak bude na každém řádku obsahovat jeden soubor i s cestou.

edit: netestoval jsem, ověř si sám :-) pro bližší nápovědu použij for /?, popř. nápovědu Windows.

Já použil pro výrobu instalace Install Creator od Clickteamu. Odinstalátor tam taky byl, jenže chyba je v tom, že to, co jsem vytvořil se musí nainstalovat do složky a jejích podložek, kde jsou i jiné soubory. Odinstalátor ale smaže celé složky včetně toho, co tam bylo předtím, a co nepochází ode mě. A to je problém.